پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکونی مناطق سیل زده اصفهان به ۸۰ درصد رسید

منصور شیشه‌فروش روز جمعه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: سیل فروردین سال گذشته خسارت‌هایی را به منازل مسکونی فرسوده و روستایی استان وارد که کار اجرایی تعمیرات و احداث سه هزار و ۳۲۰ واحد مسکونی در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گرفت.

وی ادامه داد: ۴۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کمک‌های بلاعوض و ۱۲۱ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان هم تسهیلات بانکی برای بازسازی منازل مسکونی به استان اختصاص یافت که در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به جذب کامل این اعتبارات افزود: بازسازی و بهسازی این واحدهای مسکونی در دستور کار بنیاد مسکن قرار دارد و با شتاب در حال انجام است.

وی بیان کرد: ستادهای بازسازی استان همچنان در سمیرم، فریدونشهر و دره بید تیران و کرون فعال هستند و برای بازسازی واحدهای مسکونی باقیمانده از سال گذشته اقدام می‌کنند.

به گفته وی سال گذشته ۱۴ هزار تن سیمان رایگان هم به خانواده‌های آسیب دیده از سیل تحول داده شد.

شیشه فروش خاطرنشان کرد: در سال جاری هم تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی ویژه بهسازی سازه‌های فرسوده در روستاها و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر توسط بنیاد مسکن در حال پیگیری است.

وی با اشاره به طرح ویژه بهسازی سازه‌های مسکونی روستایی خطرپذیر و فرسوده، اضافه کرد: ۱۰ هزار و ۱۰۰ فقره تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی کم بهره به استان اختصاص یافت که تاکنون حدود پنج هزار و ۷۳۵ فقره از آن ابلاغ و به بانک‌ها معرفی شده و مابقی هم تا پایان شهریورماه ابلاغ و جذب خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: همچنین سال گذشته ۱۵ میلیارد تومان اعتبار عمرانی به این استان اختصاص یافت که بنیاد مسکن در حال اجرای ۴۲ طرح پیشگیری از سیل است و  در حال احداث سیل‌بند، پل و کانال هدایت آبهای سطحی را در مناطق اولویت‌دار است .

در پی بارش‌های بهاره وجاری شدن سیل در فروردین سال گذشته بخش‌هایی از مناطق جنوبی و سمیرم، بخش شرقی همچون دهستان‌های بهارستان و کوهستان، جبل، کوهپایه، خورو بیابانک و نایین و شهرستان‌های غرب استان اصفهان آسیب دیدند.
استان بیش از پنج میلیون نفری اصفهان دارای بیش از یکهزار و ۷۰۰ روستا و آبادی با جمعیت حدود ۶۰۰ هزار نفر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *