خسارت به برخی از ابنیه تاریخی لرستان در پی وقوع زلزله

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از وارد شدن خسارت به برخی از ابنیه تاریخی استان در پی وقوع زمین لرزه خبر داد.

سید امین قاسمی، امروز ۱۸ اردیبهشت در جمع خبرنگاران گفت: در پی زلزله ۵.۱ ریشتری روز گذشته در استان، برخی از ابنیه تاریخی لرستان دچار خسارت شدند.

وی ادامه داد: بلافاصله پس از وقوع این زمین لرزه نسبتاً شدید بررسی‌های لازم برای تعیین خسارت به ابنیه تاریخی صورت گرفت.

 قاسمی در خصوص خسارت به قلعه فلک‌الافلاک گفت: متاسفانه بر اثر این زلزله برخی از ترک‌های موجود در دیواره این بنای ارزشمند که از قبل وجود داشت عمق بیشتری پیدا کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با بیان اینکه دو کنگره از برج‌های قلعه نیز در جای خود در پی وقوع این زمین لرزه تخریب شده، اضافه کرد: پس از برآورد خسارت و تامین اعتبار، مرمت این بنای ارزشمند در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار می‌گیرد.

وی در خصوص خسارت به خانه تاریخی آخوند ابو خرم‌آباد بر اثر این زمین لرزه افزود: سقف و دیواره سالن ضلع شرقی این بنای تاریخی فرهنگی نیز متاسفانه بر اثر زلزله دچار آسیب جدی شده است.

قاسمی خاطرنشان کرد: در شهر بروجرد نیز برخی از خانه‌های تاریخی دچار خسارت جزیی شده‌اند که باید هرچه سریع‌تر برای مرمت آنها اقدامات لازم را انجام دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: این زمین لرزه خوشبختانه خسارتی به پل‌های تاریخی استان وارد نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.