کرونا یک مانور سنگین برای نظام سلامت بود

معاون درمان وزارت بهداشت، به ارزیابی وضعیت بیمارستان ها بعد از فروکش بحران کرونا در کشور پرداخت.

به گزارش تیترشهر : قاسم جان بابایی، ظهر چهارشنبه در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس از محل ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، در ابتدا به ارائه گزارشی از وضعیت بیماران کرونا در کشور پرداخت و در ادامه به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی با اشاره به آرامش نسبی بیماری کرونا در کشور، گفت: واقعیت این است که ما نباید احتیاط‌های بهداشتی را فراموش کنیم. زیرا، هر گونه سهل انگاری و بی مبالاتی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، باعث خواهد شد تا دوباره این بیماری اوج بگیرد.

جان بابایی با اشاره به وضعیت بیمارستان‌های کشور برای بازگشت به شرایط عادی، افزود: در حال حاضر ما باید تمرکز خودمان را بر روی بیماران غیر کرونایی قرار دهیم که مجبور بوده اند از ادامه روند درمان بیماری خود چشم پوشی کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت، خطر عدم پیگیری درمان بیماران غیر کرونایی را همسطح بیماران مبتلا به کرونا دانست و گفت: شرایط حال حاضر بیمارستان‌ها به گونه‌ای است که امکان ارائه خدمات درمانی به بیماران غیر کرونایی فراهم شده و از این جهت مشکلی وجود ندارد.

وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان کشور در تولید دستگاه‌های محافظتی و کمک تنفسی، افزود: شرکت‌های دانش بنیان توانستند در اوج بیماری کرونا تمام لوازم حفاظتی و دستگاه‌های کمک تنفسی را تولید کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت، از بحران کرونا به عنوان یک مانور سنگین برای نظام سلامت کشور یاد کرد و گفت: به رغم همه مشکلات ناشی از تحریم‌ها، اما توانستیم به خوبی این بیماری را مدیریت کنیم.

جان بابایی به تأمین تخت‌های بیمارستانی مورد نیاز کشور در بحران کرونا اشاره کرد و افزود: تأمین ۹۰۰ دستگاه کمک تنفسی به همراه ۴۵۰ دستگاه ونتیلاتور و توسعه ۴۵۰ تخت ویژه، از جمله اقدامات در این روزهای کرونایی بوده است.

معاون درمان وزارت بهداشت، در ارتباط با تازه‌ترین اخبار پیرامون داروهای بهبود و درمان کرونا، گفت: داروی جدیدی وارد پروتکل درمانی کرونا نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *