هلال احمر 5.5 میلیارد تومان به سیل زدگان کرمان کمک کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، رضا فلاح صبح امروز نشست خبری به مناسبت هفته هلال احمر با بیان اینکه 18 اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ نام‌گذاری شده و روز هلال احمر امسال با شعار تقدیر از حافظان سلامت برگزار می‌شود اظهار داشت: قلم خبرنگاران باعث شد با قوت قلب بیشتر به مردم آسیب‌دیده خدمت‌رسانی کنیم.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال‌احمر یک نهاد مردمی و عام‌المنفعه است که در سطح ملی و بین‌المللی خدمات می‌دهد گفت: هلال‌احمر مجموعه مردمی، در کنار مردم و همراه مردم است که در 189 کشور فعالیت می‌کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با ابراز اینکه رهبر معظم انقلاب فرق هلال‌احمر با دیگر موسسات خدمت‌رسان را در فوریت‌ها عنوان می‌کنند و می‌فرمایند “مثل یک سرباز آماده‌باش و فعالیت می‌کنند” ادامه داد: مردم محور بودن هلال‌احمر بسیار اهمیت دارد.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه مردم با اقدامات بشردوستانه خود به یاری نیازمندان و آسیب‌دیدگان می‌شتابند گفت: خیلی از افرادی که در جمعیت فعالیت می‌کنند جوانان داوطلب هستند و تمام خدماتی که ارائه می‌شود داوطلبانه و بدون هیچ مزد و منتی است.

فلاح با عنوان اینکه فرهنگ محور بودن محور دوم خدمات هلال‌احمر است افزود: مورد اعتماد بودن هلال‌احمر در بین مردم یک سرمایه عظیم است که امروز با اعتماد مردم به این سازمان مردم نهاد به آسیب‌دیدگان کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه ابتدای سال با وقوع سیل در شهرستان‌های جنوبی مواجه شدیم و از روزهای پایانی سال گذشته با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنیم گفت: در تمامی این مشکلات نیروهای داوطلب جمعیت هلال احمر برای خدمت‌رسانی به مردم در صحنه بودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اقدامات انجام شده در هلال احمر استان کرمان در معاونت داوطلبان گفت: در طرح ملی کنترل فشار خون 248 هزار نفری که از این خدمات استفاده کردند که ارزش ریالی این خدمات 32 میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان اینکه طرح ملی نذر آب در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، هرمزگان و کرمان اجرا شد افزود: در حوزه درمان و معیشتی نیز به میان مردم محروم رفته و کمک‌هایی به ارزش 1 میلیارد و 200 میلیون تومان به آنها ارائه شد.

فلاح با عنوان اینکه در سال گذشته هزار و 326 حادثه و عملیات امدادرسانی و امداد و نجات انجام شد که در حوادث به 408 هزار نفر امدادرسانی شد افزود: در مجموع هزینه‌های خدمات امدادی و کمک‌های مردمی 31 میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی گفت: در مجموع 332 هزار نفر مراجعه به مرکز واکسیناسیون و درمانگاه‌های هلال احمر داشتند که با رشد 17 درصدی روبه‌رو بودیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با بیان اینکه یکی از وظایف جمعیت هلال احمر در حوزه آموزش است ادامه داد: 609 دوره آموزشی ضمن خدمت، استفاده 76 هزار نفر از دوره‌های امداد و نجات و برگزاری 453 مانور ایمنی در مدارس از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه مقابله با کرونا گفت: در داخل شهر جوانان امدادگران و داوطلبان کار گندزدایی معابر و اماکن پرتردد را انجام دادند و در تعداد زیادی از خانه‌های هلال احمر دوخت دستکش و توزیع اقلام بهداشتی انجام می‌شد.

فلاح با عنوان اینکه ابتدای سال سیل رودبار جنوب و از اواخر فروردین نیز در گیر سیل شهداد بودیم عنوان کرد: 5 و نیم میلیارد تومان از طریق حوزه امداد و حوزه داوطلبان در این حوادث هزینه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.