آخرین آمار ابتلا به کرونا در اصفهان در ۱۷ اردیبهشت

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شرایط آمار ابتلا جدید به کرونا ویروس، ترخیص شدگان و تعداد بیماران تحت مراقبت‌های ویژه با وضعیت وخیم‌تر در بیمارستان‌ها در طی ۲۴ ساعت اخیر را تشریح کرد.

آرش نجیمی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلایان به ویروس کرونا در طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: ۱۱۵ مورد بیمار جدید از افراد مشکوک به کرونا ویروس به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با علائم بالینی در بیمارستان‌ها بستری شدند.

وی افزود: در همین زمان خوشبختانه تعداد ۶۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا که در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها تحت مراقبت بودند با بهتر شدن وضعیت عمومی بیماری ترخیص شدند و لازم است که در قرنطینه دوره نقاهت بیماری را سپری کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت: اکنون تعداد کل بیمارانی که در شهرستان‌های استان به جز کاشان و آران و بید گل با تشخیص کرونا بستری هستند تعداد ۵۱۷ نفر است که از این تعداد متأسفانه ۱۳۷ نفر وضعیت حادتری را دارند و در بخش مراقبت‌های ویژه و آی سی یو های مراکز درمانی در حال دریافت خدمات درمانی هستند.

نجیمی تصریح کرد: ثابت بودن آمار ابتلاء به کووید ۱۹ در استان ما را نگران کرده است. در واقع نگران هستیم که ثابت بودن آمار به سمت افزایش برود و موج جدیدی از افزایش موارد ابتلاء به این ویروس را در استان داشته باشیم به گونه‌ای که در بقیه شهرستان‌ها و استان‌های دیگر شاهد این افزایش آمار ابتلاء بودیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، خاطرنشان کرد: از شهروندان تقاضا داریم که دقت نظر بیشتری به این موضوع داشته باشند و در این مدت کووید ۱۹ به ما نشان داده که به راحتی می‌تواند بازگشت مجددی داشته باشد و ما را به نقطه اول ابتلاء به این بیماری برساند.

آخرین آمار ابتلا به کرونا در اصفهان در ۱۷ اردیبهشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *