سیل در کوچه پس کوچه های خراسان رضوی جولان می دهد/ ۱۰ خانه در طرقبه بر اثر سیل ویران شد

ســیلاب ناشــی از این بارش‌ها موجب انسداد مســیر‌های روســتایی، تخریب منازل و حتی محبوس شدن سرنشینان خودرو‌های سواری شد.

۱۱ مسیر روستایی مسدود شد ابراهیم نصری  مدیــرکل راهــداری و حمل و نقــل جاد‌های خراسان رضوی گفت: در پی بارش پنجشنبه شب باران راه ارتباطی ۱۱ روستا در کلات مسدود شد.
او افزود: در پی بارش‌های صورت گرفته در پنجشنبه شــب راه ارتباطی ۱۱ روستا در کلات مسدود اعلام شد که روستا‌های یاد شده عبارتند از؛ آبگرم، باغگاه، خواجه روشــنایی، ســیرزار، مؤمن آباد، بامچنار، سنگ دیوار، بابافرجی، چهارراه، خاکستر و الئیــن کهنه کــه به دلیل وقوع ســیلاب و آبگرفتگی راه آن‌ها تا اطلاع بعدی مسدود است.     مدیــرکل راهــداری و حمل و نقــل جاد‌های خراســان رضوی ادامه داد: در حال حاضر علاوه بر ۱۱ راه روســتایی مذکور، راه هفت روستا در شهرستان‌های کلات، خوشــاب و چناران این استان که در پی بارش‌های ۴۸ ساعت قبل بسته شده بودند نیز همچنان مسدود است.

۶ راه روستایی خوشاب  بازگشایی شد عبــاس رباط جزی سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاد‌های خوشــاب گفت: راه ۶ روستای این شهرستان که شب قبل در پی بارش شــدید باران و سیلاب مسدود شده بود بازگشایی شد.
او افزود: نیرو‌های اداره راهداری و حمل و نقل جاد‌های خوشــاب پس از کاهش بارندگی و حجم ســیالب، عملیات بازگشایی راه‌های روســتا‌یی نوروزی، سرخ، بابالنگر، داراب، یام و گلگنبد را آغاز و جاده‌ها را به طور کامل باز کردند.
سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاد‌های خوشــاب ادامه داد: ســیالب شدید سبب آببردگی آبنما‌های برخی از این راه‌های روستایی شد و تردد در آن‌ها را برای ساعاتی دچار مشکل کرد.

نجات پنج نفر از سیلاب توسط هلال احمر قوچان مســعود برازنده رئیــس جمعیت هلال احمر قوچان گفت: در ســاعت ۱۹ یازدهم اردیبهشت ماه حادثه ای مبنی بر گرفتار شدن یک خودرو در محور روستای جعفرآباد به عوامل پایگاه شهید یوسف کلاهدوز هلال احمر قوچان اعلام شد و عوامل پایگاه به محل حادثه
اعزام شدند.
او افزود: عوامل پایگاه پس از تالش فراوان با استفاده از تکنیک‌های نجات در سیلاب، افراد را از خودرو گرفتار شده در سیلاب نجات دادند و  به مکان امن منتقل کردند.
رئیــس جمعیت هلال احمر قوچان درباره علت وقوع این حادثه، ادامه داد: راننده قصد عبور از سیلاب و رفتن به روستا را داشته که به علت شدت جریان سیل خودرو از مسیر جاده روستا منحرف و به داخل جریان سیلاب وارد می شود.

ویرانی ۱۰ خانه در طرقبه بر اثر سیل  سید حسن حسینی فرماندار بینالود «طرقبه – شاندیز» گفت: بارش باران و سیلاب شب قبل به  ۱۰ واحد مسکونی در روستای اردمه بخش طرقبه این شهرستان خسارت وارد کرد.  

جولان سیل در کوچه پس کوچه های خراسان رضوی

  او افزود: علاوه بر خسارت ۱.۵ میلیارد ریالی به منازل روستای یاد شده، معابر عمومی روستای اردمه ۵۰۰ میلیون ریال و راه ارتباطی آن نیز ۱.۵ میلیارد ریال خسارت دیده اند.

فرماندار طرقبه – شاندیز ادامه داد: بارش‌های شب قبل همچنین به پنج استخر غیرمجاز ذخیره آب در این منطقه حدود ۵۰۰ میلیون ریال خسارت وارد کرده است به گونه‌ای که این استخر‌ها برای مرمت نیازمند لایروبی هستند.

تخلیه آب از سه واحد مسکونی در روستای حصار قوچان مسعود برازنده رئیس جمعیت هلال احمر قوچان گفت: در پی وقوع باران شدید در شب قبل تعداد ۳ واحد مسکونی در روستای حصار دچار آب گرفتگی شده بود که توسط نیرو‌های شعبه تخلیه آب از این منازل صورت گرفت.
او ادامه داد: اعضا تیم امداد و نجات شعبه در ساعت ۱۰ صبح در روستای حصار واقع در ۴۰ کیلومتری محور قوچان به چناران حاضر شده و تخلیه آب را با استفاده از پمپ‌های انجام داده و در ساعت ۱۲ این عملیات امدادرسانی به پایان رسیده است.   تخلیه آب از پنج واحد مسکونی در روستای دیزادیز قوچان
رئیس جمعیت هلال احمر قوچان ادامه داد: امروز در پی وقوع بارش شدید باران و تگرگ تعداد ۵ واحد مسکونی در روستای دیزادیز دچار آب گرفتگی شده بود که توسط نیرو‌های شعبه و با همکاری اهالی روستا تخلیه آب از این منازل صورت گرفت.   جولان سیل در کوچه پس کوچه های خراسان رضوی
برازنده در تشریح علت آب گرفتگی منازل، بیان کرد: با توجه به شدت سیل چند خودرو‌ که دریکی از کوچه‌های روستا پارک بوده اند جابه جا شده و باعث انسداد کوچه و ورود آب به این منازل شده بود همچنین در این حادثه خساراتی نیز به تعدادی از دام‌های یکی از اهالی روستا وارد شده بود و تعدادی از خودرو‌های نیز آسیب دیده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *