صدور پروانه ساخت یک هزار و 171 واحد سیل زده در ایلام

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز ایلام؛ محبی اظهار داشت: تا کنون ۲۱ هزار و ۸۷۶ متقاضی سیل زده جهت دریافت

تسهیلات ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۱۶ هزار و ۶۳۸ واحد در مناطق شهری و روستایی تایید شده است.
وی افزود: از این تعداد واحد تایید شده سه هزار و ۲۸۵ مورد احداثی، ۹ هزار و ۸۰۲ هزار مورد تعمیری و سه هزار و ۵۵۱ هزار مورد نیز معیشتی بوده است.
مدیر کل بنیاد مسکن استان از معرفی ۱۳ هزار و ۸۲۳ واحد جهت دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل استان خبر داد و یادآور شد: کل واحد‌های معرفی شده به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات ۱۳ هزار ۸۲۳ مورد بوده که از این تعداد ۲ هزار و ۱۵۹ مورد احداثی، ۹ هزار و ۱۸۲ واحد تعمیری و ۲ هزار و ۴۸۲ معیشتی است.
محبی از پایان کار هزار و ۱۷۱ واحد احداثی تا روز گذشته در استان خبر داد و گفت: در راستای بازسازی واحد‌های احداثی کل استان ۲ هزار و ۱۲۹ پروانه رایگان صادر شده است.
وی با اشاره به وضعیت پیشرفت فیزیکی واحد‌های سیل زده احداثی و تعمیری اضافه کرد: در این مدت ۲ هزار و ۱۵۷ مورد آواربرداری، هزار و ۷۹۳ مورد دیوار چینی و هزار و ۱۴۵ مورد اجرای سقف انجام شده است.
مبلغ مصوب تسهیلات مرحله اول، دوم و سوم ساکنان سیل زده این استان یک هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال بوده که از این میزان تاکنون یک هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.
همچنین از ابتدای پرداخت بسته‌های حمایتی دولت به سیل‌زدگان تا کنون ۶۵۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به مالکان واحد‌های مسکونی خسارت دیده از سیل این استان پرداخت شده است.
۲ موج بارشی سیلابی در تعطیلات نوروز سال ۹۸ باعث بروز خرابی‌های متعددی در حوزه زیرساخت‌های عمرانی، شهری، روستایی، عشایری، ابینه، زیربخش‌های کشاورزی، و … استان ایلام شد.
بیشترین خسارت‌ها به مناطق شهر‌های ماژین دره شهر و عرب رودبار سیروان وارد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.