جزییات توفان شدید در یزد | 2 فوتی و 600 میلیارد تومان خسارت

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، «محمود شاکری‌شمسی» افزود: وزش این توفان از عصر یکشنبه تا نیمه‌ شب ادامه داشت و سرعت آن در ابرکوه به  ۱۲۲ کیلومتر  و در سایر مناطق استان یزد تا ۶۵ کیلومتر در ساعت رسید.

وی ادامه داد: در جریان این توفان به برخی شبکه‌های برق، یک دکل برق فشار قوی،  تابلوهای تبلیغاتی و تیرهای برق و درختان در سراسر استان خساراتی وارد شد.

شاکری‌شمسی اظهار کرد: شکستگی درختان خسارت زیادی را برای باغداران به ویژه باغ‌های پسته،  زردآلو و انگور در شهرستان‌های ابرکوه، اردکان و خاتم به همراه داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد پیشتر نیز گفته بود: بر اثر حوادث طبیعی در سال‌جاری مانند سیل، توفان، بارش تگرگ و سرمازدگی در مجموع ۱۲۹۳ میلیارد تومان به استان خسارت وارد شد.

 شاکری‌شمسی افزود: بر اساس برآوردهای اولیه از این میزان خسارت، ۹۷۰ میلیارد تومان مربوط به بخش کشاورزی است، ۱۸۰ میلیارد تومان خسارت سیل و بقیه هم مربوط به توفان، سرمازدگی و بارش تگرگ است.

از ۱۱۴ هزار هکتار اراضی قابل کشت استان یزد  ۳۳ هزار و ۱۵۱ هکتار ( ۲۹ درصد) زراعی است و ۸۱ هزار و ۱۶۴ هکتار ( ۷۱درصد) به کشت محصولات باغی اختصاص دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *