احتمال آبگرفتگی معابر و وقوع سیل در برخی استان ها/ آسمان تهران بارانی می شود

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور اظهار کرد: امشب در شمال شرق، سواحل شرقی دریای خزر و دامنه‌های البرز شرقی رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد بارش تگرگ داریم.

وی افزود: در شرق گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی به سبب شدت بارش احتمال آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها وجود دارد.

به گفته گودرزی، در شمال غرب، بخش‌هایی از مرکز، جنوب و شرق بارش پراکنده خواهیم داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی از استمرار بارش باران در برخی مناطق خبر داد و گفت: روز سه شنبه در استان‌های واقع در نوار شمالی رگبار باران و رعد و برق و دامنه‌های زاگرس بارش پراکنده داریم.

وی با اشاره به اینکه روز چهارشنبه در اغلب مناطق کشور به جز جنوب شرق بارندگی داریم، بیان کرد: روز چهارشنبه در دامنه‌های زاگرس اعم از زنجان، کردستان، فارس، بوشهر، سواحل غربی دریای خزر و خراسان رضوی بارش از شدت بیشتری برخوردار است.

به گفته گودرزی، روز پنج شنبه به جز سیستان و بلوچستان در اکثر مناطق رگبار و رعد و برق خواهیم داشت.

گودرزی با بیان اینکه روز جمعه سامانه بارشی در شمال شرق کشور فعال است، گفت: روز جمعه بتدریج با خروج سامانه بارشی از شمال شرق، سامانه دیگری از جنوب و جنوب غرب وارد کشور می‌شود.

 آسمان تهران بارانی‌می شود

این کارشناس سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران گفت: امروز آسمان تهران کمی ابری همراه با وزش باد‌های شدید است، ضمن آنکه روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه تهران بارانی خواهد بود.

گودرزی در پایان بیشینه دمای امروز تهران ۲۱ درجه سانتی گراد اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *