جبران خسارت سیل در شهداد و گلباف پیگیری می شود

محمدرضا پورابراهیمی شامگاه دوشنبه در نشست با وزیر جهاد کشاورزی به سیل اخیر در شهداد و گلباف و خسارت های جدی به احشام، باغ ها و مزارع اشاره کرد و خواستار پیگیری فوری موضوعات مرتبط از طریق وزارت جهاد و بیمه های کشاورزی شد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با توجه به شرایط سخت اقتصادی و مشکلات مردم منطقه سیل زده اقدام فوری باید صورت گیرد.
پورابراهیمی نامه ای در این زمینه را تقدیم وزیر جهاد کشاورزی کرد و وزیر نیز دستور اقدام عاجل برای حل مشکلات کشاورزی، باغات و مزارع خسارت دیده از سیل از طریق معاونت مربوطه و سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان صادر کرد.
براساس این گزارش وزیر جهاد کشاورزی نیز در این نشست عنوان کرد: تمام تلاش خودمان را برای حل مشکلات و جبران خسارت وارده به سیل زدگان را انجام می دهیم و نامه نماینده کرمان و راور را در دستور کار داریم تا در حد توان مشکلات کشاورزان و دامداران برطرف شود.
پورابراهیمی در ادامه نشست با وزیر جهاد کشاورزی مشکلات مربوط به اتحادیه مرغداران استان برای تامین خوراک و نهاده های دامی، عدم قیمت گذاری مناسب و روش خرید تضمین شده مطرح کرد و نامه تنظیم شده در این خصوص را به نمایندگی از مرغداران استان به وزیر ارائه داد.
وزیر جهاد کشاورزی نیز در این خصوص برای پیگیری رفع مشکل قول مساعد داد و عنوان کرد: این مباحث مورد قبول ما نیز هست و اقدامات لازم جهت رفع آنها انجام میدهیم.
بررسی وضعیت کشاورزی استان کرمان و لزوم ارتقای جایگاه کشاورزی از دیگر مباحث مطرح بود که پورابراهیمی با ابراز خوشحالی از رای اعتماد بالای مجلس به دکتر خاوازی بیان کرد: تجارب و تخصص شما در حوزه کشاورزی و نحوه تعامل با ارباب رجوع و سایر بخشها موجب شده که مورد استقبال اکثر نمایندگان مجلس قرار گیرید.
پورابراهیمی ابراز امیدواری کرد این نگاه تخصصی در صورت تعامل خوب با مجلس بتواند اتفاقات مثبتی را برای بخش کشاورزی کشور در شرایط جنگ اقتصادی فراهم کند.
وی گفت: موضوعات و مباحث کشاورزی کرمان اهمیت زیادی دارد و رتبه های اول استان در تولیدات کشاورزی نشان میدهد که باید استمرار آن را در نظر داشته باشیم.
در پایان این نشست پورابراهیمی درخواست کرد تا وزیر جهاد کشاورزی به عنوان اولین سفر استانی به کرمان سفر کند و نشست مشترکی با مسئولان و فعالان این بخش جهت بررسی آخرین وضعیت کشاورزی کرمان داشته باشد که مورد استقبال وزیر قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.