آمار مبتلایان به کرونادر هرمزگان ۴۸۳ نفر رسید

بندرعباس – رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با ابتلای ۱۹ نفر دیگر در استان به کرونا، شمار مبتلایان در هرمزگان به ۴۸۳ نفر افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین فرشیدی سه شنبه شب در نشست با خبرنگاران در تشریح آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان بیان داشت: از ابتدای شیوع کرونا در استان هرمزگان، ۲ هزار و ۷۵ بیمار با تشخیص بیماری حاد تنفسی تاکنون به بیمارستان مراجعه کرده‌اند، که یک‌هزار و ۸۰۷ نفر از این تعداد ترخیص شده‌اند و ۱۴۰ نفر همچنان بستری، ۱۰۹ نفر ایزوله، ۲۳ نفر در ICU و ۱۲ نفر در بخشهای عادی بستری هستند.

فرشیدی اظهارداشت: ۳ هزار و ۷۲۴ نفر به صورت سرپایی به دلیل مشکوک بودن به کرونا نمونه گیری شده‌اند که تنها ۴۸۳ مورد مثبت بوده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای آغاز اپیدمی کرونا در هرمزگان تا کنون ۲۱ نفر بر اثر این بیماری در هرمزگان فوت کرده‌اند، عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد ۱۹ نفر در استان شامل ۱۶ نفر در بندرعباس، ۳ نفر در بندرلنگه به شمار کرونای مثبت جدید در هرمزگان اضافه شد. ۴۴۲ نفر از این تعداد با بهبود وضعیتشان ترخیص شدند و در حال حاضر نیز ۲۰ نفر بیمار حاد تنفسی بستری هستند.

وی اضافه کرد: بندرعباس با ۲۵۷ مورد، میناب با ۶۵ مورد، کیش با ۵۲ مورد، قشم ۴۰ مورد، حاجی آباد ۲۰ مورد، بندر لنگه ۱۸ مورد، پارسیان ۱۲ مورد، رودان ۹ مورد، بندر خمیر ۶ مورد، بستک سه مورد و جاسک یک مورد، جزئیات روند توزیع ابتلاء به ویروس کرونا در استان هرمزگان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.