ضرورت اطلاع‌رسانی بیشتر درباره تمدید غیرحضوری اعتبار دفترچه‌های تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی کلیه بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران سازمان که تا بهمن ۹۸ معتبر بوده‌اند، خاطرنشان کرد: دفترچه‌ها به صورت هوشمند و بدون نیاز به هیچ‌گونه مراجعه حضوری به شعب یا کارگزاری‌ها تا پایان اردیبهشت سال جاری تمدید شده است.

به گزارش وانانیوز، 

 دکتر مصطفی سالاری صبح امروز در سفر به قم از بیمارستان امام رضا(ع) این شهر – که یکی از مراکز درمانی اصلی پذیرش بیماران مبتلا به کرونا است،بازدید کرد.

وی گفت: طبق آمار ارائه شده توسط مدیریت درمان استان، بیمارستان تأمین اجتماعی امام رضا (ع) قم به مدت ۴۵ روز پذیرای ۴۳۰۰ بیمار مبتلا به کرونا بوده و ۴۴۹ بیمار نیز در این بیمارستان بستری شده‌اند و خدمات درمانی مورد نیاز را دریافت کرده‌اند و بنا بر تصمیمات صورت گرفته توسط ستاد مدیریت بحران استان و با توجه به اینکه سایر بیمارستان‌های شهر مورد مراجعه بیماران مبتلا به کرونا هستند، در حال حاضر این بیمارستان به حالت طبیعی بازگشته و پذیرای بیماران و مراجعین عادی است.

سالاری پیش از این بازدید و در بدو ورود به شهر قم به صورت سرزده از کارگزاری ۱۷۱ تأمین اجتماعی بازدید کرد و روند خدمت‌رسانی به مراجعان را مورد بررسی قرار داد و با کارکنان و مراجعین گفت‌وگو کرد و به رسیدگی به برخی مشکلات مطرح شده پرداخت.

وی با اشاره به تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی کلیه بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران سازمان که تا بهمن ۹۸ معتبر بوده‌اند، خاطرنشان کرد: دفترچه‌ها به صورت هوشمند و بدون نیاز به هیچ‌گونه مراجعه حضوری به شعب یا کارگزاری‌ها تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۹ تمدید شده است و انتظار می‌رود کلیه مراکز درمانی و پاراکلینیکی طرف قرارداد در سراسر کشور در این خصوص همکاری لازم را با مراجعین به عمل آورده و از ارجاع آنان به شعب و کارگزاری‌ها برای تمدید دفترچه درمانی خودداری کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، سالاری در تماس‌های تلفنی با معاونان درمان و بیمه‌ای سازمان بر ضرورت اطلاع‌رسانی و پیگیری مستمر نسبت به این مساله تاکید کرد و دستورات لازم را برای اطلاع‌رسانی گسترده‌تر به مراکز درمانی تابعه و طرف قرارداد در سراسر کشور جهت بررسی معتبر شناختن اعتبار دفترچه‌های درمانی تا ۳۰ اردیبهشت و تسهیل امور بیمه شدگان از طریق بهره‌گیری بیشتر از خدمات الکترونیک صادر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *