معاون استاندار کرمان: سیل ۱۲۰ میلیارد تومان به شهداد و گلباف خسارت زد

سید مصطفی آیت‌اللهی‌موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به اینکه از ساعات پایان روز پنجشنبه ۲۸ فروردین بارندگی شدید در منطقه شهداد و گلباف از توابع شهرستان کرمان آغاز شد و تا ساعت اولیه جمعه ۲۹ فروردین این بارش‌ها ادامه یافت اظهار داشت: شدت بارش‌ها منجر به وقوع سیل در این منطقه شد.

وی با بیان اینکه در این بارش‌ها ۲۵ روستای ما دچار آبگرفتگی شده و ۲۰ راه روستایی و ۲ راه اصلی مسدود شد ادامه داد: قطعی برق ۲۰ روستا، قطعی آب ۷ روستا و قطع ارتباطات مخابراتی ۱۰ را در منطقه داشتیم.

بیشتر بخوانید

معاون عمرانی استاندار کرمان با ابراز اینکه بلافاصله هماهنگی‌های لازم برای امدادرسانی به منطقه انجام شده افزود: تا ساعت ۵ صبح ۲۹ فروردین تمام مسیرهای روستایی بازگشایی و دسترسی به تمام مناطق سیل‌زده برای امدادرسانی زمینی امکان‌پذیر شد.

وی ادامه داد: با این وجود ۲ نوبت امدادرسانی هوایی نیز به مردم سیل‌زده منطقه داشتیم و نیروهای جمعیت هلال احمر و راهداری از ساعات اولیه وقوع سیل در منطقه حاضر بودند.

آیت‌اللهی‌موسوی با اشاره به اینکه در همان روز اول برق تمام روستا به طور موقت وصل شد افزود: در حال حاضر برق پایدار در تمامی روستاها، آب و ارتباطات برقرار شده است.

وی با بیان اینکه در مرحله تخلیه گل و لای و لجن داخل منازل هستیم و کار آن تقریبا به اتمام رسیده است گفت: خوشبختانه در سیل اخیر تلفات جانی نداشتیم اما میزان تخریب‌ها در حوزه‌های مختلف چون کشاورزی و راه‌ها بسیار زیاد است.

آیت‌اللهی‌موسوی با اشاره به برآورد اولیه میزان خسارات سیل در منطقه شهداد و گلباف گفت: چیزی در حدود ۴۵ میلیارد تومان در حوزه باغات و ۴۵ میلیارد تومان در حوزه راه‌ها خسارت وارد شده است.

وی با بیان اینکه خسارت‌ها تا این لحظه چیزی در حدود ۱۲۰ میلیارد تومان برآورد شده است که امیدواریم میزان خسارات بیشتر نشود افزود: در حال حاضر وضعیت مناطق سیل‌زده در حال کنترل است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *