آماده باش مدیران استان کرمان برای مقابله با سیل احتمالی

محمدجواد فدائی عصر امروز  چهارشنبه در نشست فوق العاده ستاد مدیریت بحران استان کرمان با اعلام این مطلب اظهار داشت : پیش بینی شده بارندگی طی ۴۸ساعت آینده از میزان بارندگی های  هفته اول فروردین که موجب وقوع سیل در زهکلوت و رودبار شد شدیدتر باشد.

وی با اشاره به اینکهاز ابندای  ماه جاری ظرف ۱۰ ساعت ۱۴۴ میلیمتر بارندگی در کهنوج داشتیم و گرفتاری های را برای مردم به دنبال داشت افزود: بنا به اعلام هواشناسی، در سطح استان و به ویژه جنوب کرمان بارندگی هایی زیادی داریم که ممکن است دوباره مشکلاتی را به وجود آورد، لذا اقاداماتی که لازم است، باید سریعا انجام شده و مسیل ها و مسیر رودخانه ها بررسی و تخلیه شود.

فدائی همچنین گفت :ساکنان بخش ها و روستاهایی که احتمالا دچار آسیب می شود، باید در این دو روزه تخلیه و در جای امن مستقر شوند .

استاندار کرمان با بیان اینکه  حفظ جان افراد در معرض خطر باید در اولویت کاری سازمان های امدادی قرار گیرد است و ساکنان در معرض سیل احتمالی به جای امن منتقل شوند اظهار داشت : باید ماشین آلات نیز در دسترس باشد تا در صورت نیاز سریعا وارد عمل شده و مورد استفاده قرار گیرند.

سیل هفته اول فرودین ماه امسال موجب خسارت هنگفت مالی به ابنیه کشاورزی ، زیرساختها و بخصوص دامداران مناطق جنوب استان کرمان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.