آخرین وضعیت بازسازی سیل سیستان و بلوچستان

مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان گفت: از ۱۶ هزار و ۲۵۰ واحد تخریبی ناشی از سیل، بیش از ۴۰۰ واحد به اسکلت رسیده و حدود ۴۰ واحد تکمیل شده است.

خلیل منبتی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از ۲۵ هزار واحد مسکونی خسارت دیده ناشی از سیل اواخر سال گذشته سیستان و بلوچستان که ۸۰۰۰ مورد تعمیری و ۱۶ هزار و ۲۵۰ واحد تخریبی بود، تا امروز فوندانسیون حدود ۷۵۰ واحد تخریبی، ریخته شده و بیش از ۴۰۰ واحد به اسکلت رسیده است. ۱۰ درصد از این تعداد هم یعنی حدود ۴۰ واحد تکمیل شده است.

وی افزود: خوشبختانه اعتبارات بازسازی به طور کامل جذب شده و بانک های عامل در حال تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات هستند. نزدیک به ۵۰۰۰ نفر نیز به بانک معرفی شده‌اند.

مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان با بیان اینکه به دلیل شیوع کرونا در بخش حمل و نقل دچار مشکلاتی بودیم که بحمدالله برطرف شده است، گفت: تاکنون به دلیل منع تردد به استان ها، مالکان بعضی واحدهای خسارت دیده برای ورود و خروج از استان دچار محدودیت بودند که در چند روز اخیر این محدودیت ها کاسته شده و پیش‌بینی می‌کنیم که طی روزهای آینده با جهش پیشرفت فیزیکی واحدها مواجه باشیم.

منبتی خاطر نشان کرد: سیل بعد از عید به بعضی زیرساخت‌ها مثل جاده ها خسارت زده اما آسیب چندانی به واحدهای مسکونی نداشته است.

وی تصریح کرد: تا کنون برای تمام ۲۵ هزار واحد، تشکیل پرونده شده و کل اعتبارات تخصیصی به میزان ۲۰۰۰ میلیارد تومان جذب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *