اولویت اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری در مناطق خسارت دیده از سیل

مسعود منصور دیروز شنبه در جلسه ستاد هماهنگی اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی که با دستور کار ارائه گزارش پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها برگزار شد، گفت: برای تخصیص و توزیع اعتبارات سال جاری باید، جامع‌نگری مورد توجه ویژه قرار گیرد.

اخبار اقتصادی– سرپرست سازمان جنگل‌ها، جامع‌نگری در مدیریت و برنامه‌ریزی حوزه‌های آبخیز را امری لازم و ضروری دانست و تأکید کرد: مجموعه اقداماتی که در یک حوزه آبخیز می‌تواند به کاهش بحران و پایداری حوزه‌های آبخیز منجر شود، باید در برنامه‌ریزی مدنظر قرار گیرد.

وی آبخیزداری و آبخوانداری را اقدامی اساسی در جهت حفظ منابع پایه به ویژه آب و خاک کشور دانست و از معاونت آبخیزداری و دفتر مهندسی و مطالعات خواست مناطق بحرانی و سیل‌خیز استان‌ها را شناسایی کرده و برنامه‌ریزی و اقدامات لازم را جهت کاهش خسارات سیل و جلوگیری از رسوب و فرسایش خاک انجام دهند.

منصور در ابتدای این نشست انتخاب خاوازی را به عنوان وزیر جهاد کشاورزی تبریک گفت و ضمن آرزوی موفقیت برای ایشان خاطرنشان کرد: خوشبختانه خاوازی در جلسه رأی اعتماد به موارد کلیدی در خصوص منابع طبیعی اشاره کردند که این نشان از توجه ایشان به  منابع طبیعی کشور است.

وی ادامه داد: رای بالای نمایندگان نشان از دانش و تخصص دکتر خاوازی است و همه باید با برنامه‌ریزی لازم در جهت پیشبرد و تحقق اهداف و برنامه‌های ایشان تلاش کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *