سیل در داورزن تلفات جانی نداشت/ برق ۴ روستا همچنان قطع است

حسین اسداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در داورزن، اظهار کرد: جاری شدن سیلاب در شب گذشته از لحاظ وسعت شدت و خسارات وارده در تمام نقاط این شهرستان بی‌سابقه بوده و تمام مراکز جمعیتی و تأسیسات زیرساختی داورزن را فرا گرفته است. 

فرماندار داورزن با بیان اینکه خسارات زیادی به باغات و مزارع و واحد‌های مسکونی وارد کرده است، ادامه داد: با اقدامات اطلاع‌رسانی، تخلیه چاه‌های در معرض سیل و جلوگیری از تردد خودروها از خسارت مالی و جانی جلوگیری شد.

وی بیان کرد: خسارات در بخش‌های مختلف فراوان و تقریبا تمامی راه‌های اصلی و فرعی خسارت دیده، همچنین، اراضی کشاورزی و باغات و برخی روستاها مانند بهانگر و ابرود تخلیه شده‌اند. 

اسداللهی با اشاره به اینکه خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم، متذکر شد: بهانگر در محاصره سیل بود که شب گذشه راه دسترسی انتقال جمعیت انجام شد. 

فرماندار داورزن متذکر شد: در روستای مهر اسکان اضطراری مردم انجام شد، همچنین، محور شاهرود ـ سبزوار در ساعت ۶:۳۰ پاکسازی و بازگشایی شد.

وی افزود: تمام راه‌ها روستاها باز شده و تماس‌های اضطراری برقرار است، همچنین، اکیپ برقرار خدمات گاز برق و آب تشکیل و به محل‌های مورد نظر اعزام شده‌اند.

اسداللهی با اشاره به اینکه خوشبختانه به جز ۴ روستا برق تمام روستاهایی که قطع شده بود وصل است، تأکید کرد: در ۹ روستا هنوز آب شرب برقرار نشده که با تانک آبرسانی انجام می‌شود.

فرماندار داورزن اضافه کرد: به جز روستای بهانگر که خسارت جدی دیده و جمعیت هم منتقل شده تا فردا دوباره برقراری تمام خدمات آب و برق و گاز تمام روستاها انجام می‌شود.

وی بیان کرد: اکیپی برای برآورد خسارات تشکیل شده، تا فردا اخر وقت خسارات به بخش‌های مختلف را برآورد می‌شود و ارزیابی خسارات وارده از سیل را به دستگاه‌های ذیربط اعلام می‌کنیم.

اسداللهی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم نقاط آسیب‌پذیر مشخص و اماکن آسیب‌پذیری زیاد را اطلاع‌رسانی و تخلیه کنیم تا از برخی خسارات جانی و مالی جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *