خسارت تگرگ و سرما به بیش از ۹ هزار هکتار از باغات استان همدان

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی همدان از خسارت تگرگ و سرمای امسال به ۹ هزار و ۲۴۴ هکتار از باغات استان خبر داد.

خسارت تگرگ و سرما به بیش از ۹ هزار هکتار از باغات استان همدانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، شهرام پرورش، معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی همدان در جمع خبرنگاران به صورت زنده اینستاگرامی گفت: بارش تگرگ و سرمای چند روز اخیر امسال در استان همدان به باغات خسارت دیده استان خسارت وارد کرد و تولید محصولات باغی استان تا ۲۵ هزار و ۵۰۰ تن کاهش یافت.

او با بیان اینکه باغداران باید با کودپاشی و عملیات‌های از پیش انجام شده زمان تولید محصول را عقب می‌انداختند افزود: میزان خسارت به باغداران استان یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان برآورد شده است.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی همدان بیان کرد: قبل از سرما کود فسفات و نیترات را در اختیار باغداران و کشاورزان مزارع قرار دادیم که تاثیر زیادی بر روی کاهش خسارات سرما و تگرگ داشته است.

پرورش ادامه داد:کشاورزان مزارع هم باید از کود‌های ازت، فسفات و میکرو استفاده کنیم تا کاهش خسارت به مزارع خود را بر اثر تغییرات دمایی کاهش دهند.

او با بیان اینکه در استان ۷۷ هزار و ۲۳۴ هکتارباغات داریم افزود: هم اکنون ۶۸ هکتار از آن‌ها بارور است و پیش بینی می‌کنیم امسال از این باغات    ۷۰۰ تا ۷۵۰ هزار تن محصولات باغی برداشت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *