باشیوع کرونا، میزان کلر آب تهران به سطح حداکثری خود رسید

با وجود اینکه حفظ سطح کلر آب تا ۸ درصد هزینه‌های فراوانی را به آبفا تحمیل کرده، تامین آب سالم و بدون آلودگی ، رسالت آبفای استان تهران است.

باشیوع کرونا، میزان کلر آب تهران به سطح حداکثری خود رسید

به گزارش افکارنیوز،

با اشاره به کیفیت آب استان تهران اظهار کرد: میانگین کلر باقی مانده در آب تهران در شرایط عادی حداقل ۵ و حداکثر ۸ درصد است اما با شیوع کرونا در کشور و با توجه به خاصیت ضدعفونی کننده کلر برای از بین بردن این ویروس، میزان کلر آب به میزان حداکثری ۸ درصد رسیده است.

اخبار اقتصادی– مدیرعامل آبفا استان تهران تصریح کرد: با وجود اینکه حفظ سطح کلر آب تا ۸ درصد هزینه‌های فراوانی را به آبفا تحمیل کرده، تامین آب سالم و بدون آلودگی تحت هر شرایطی در سرلوحه آبفای استان تهران قرار دارد.

وی افزود: صحبت‌هایی در فضای مجازی در خصوص شیوع بیماری کرونا از آب و فاضلاب شهری مطرح شده است که بنا بر تحقیقات علمی فاقد اعتبار است.

بختیاری گفت: با نمونه برداری که از فاضلاب جنوب تهران انجام شده  نتایج آن عدم آلودگی آب و فاضلاب را تایید کرد.

مدیرعامل آبفای استان تهران تصریح کرد: با وجود افزایش مصرف بی سابقه آب در استان تهران، آبرسانی به صورت پایدار ادامه دارد و ۶۵ آزمایشگاه در استان تهران به صورت مستمر کیفیت آب را بررسی می‌کند.

وی در پایان گفت: با توجه به افزایش مصرف آب در کشور از مردم تقاضا داریم برای مدیریت مصرف و جلوگیری از هدر رفت آب همکاری لازم را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *