پرداخت 907 میلیارد تومان برای بازسازی واحدهای مسکونی سیل زدگان گلستانی؛ 5400 واحد تحویل داده شد

سیدمحمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان،با اشاره به پرداخت تسهیلات و کمک های بلاعوض به 28 هزار و 927 فقره پرونده در مناطق سیل زده استان اظهار داشت: پیش‌بینی ما برای بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی در این مناطق 813 میلیارد تومان بود که تاکنون ارزش مجموع خدمات ارائه شده 907 میلیارد تومان بوده است.

وی گفت: بنیاد مسکن سالانه به طور متوسط 4 هزار واحد مسکونی در مناطق روستایی استان احداث می کند اما سال گذشته 6 برابر آن پرونده در بانک‌های استان تشکیل شد.

وی درباره پیشرفت واحدهای مسکونی در مناطق سیل‌زده استان بیان داشت: از 7 هزار و 707 واحد مسکونی تخریبی 100 درصد واحدها پی‌کنی شده است و 5 هزارو 400 واحد نیز تکمیل و تحویل مردم شده است.

بیشتر بخوانید

به گفته حسینی میانگین پیشزفت فیزیکی واحدهای مسکونی سیل‌زده در استان حدود 84 درصد است که از این حیث استان پیشرو در کشور به شمار می‌رویم.

وی با اشاره به خسارت سیل سال گذشته به 463 روستا در استان خاطر نشان کرد: 283 میلیارد تومان خسارت به معابر و تاسیسات روبنایی روستاها وارد شد که تاکنون بیش از70 میلیارد تومان برای بازسازی این خسارت‌ها به استان اختصاص پیدا کرد.

سرپرست بنیادمسکن استان از آغاز اجرای 250 پروژه عمرانی در روستاهای سیل‌زده استان خبر داد و گفت: اقدامات مربوط به ایمن سازی، پایدارسازی و بهسازی تاسیسات روستایی در اغلب مناطق شروع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *