بازسازی روستاهای سیل زده گلستان ادامه دارد

سیدمحمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان اظهارداشت: بازسازی روستاهایی که در سیل سال گذشته دچار خسارت شده بودند همزمان با تعمیر و ساخت واحدهای مسکونی آسیب‌دیده، ادامه دارد.

وی با اشاره به وارد آمدن خسارت 283 میلیارد تومانی به تأسیسات روستایی استان یادآور شد: در سیل سال گذشته به شبکه معابر، تأسیسات روبنایی و طرح‌های هادی در 436 روستای استان خسارت وارد شده بود.

سرپرست بنیادمسکن استان گفت: در حال حاضر 250 پروژه برای بازسازی خسارت‌های سیل در روستاهای استان آغاز شده و تا کنون نیز 71 میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص داده شده است.

بیشتر بخوانید

وی افزود: مطالعات ایمن‌سازی و پایدارسازی روستاهای آسیب‌دیده در 65 درصد این روستاها و بهسازی تأسیسات خسارت‌دیده نیز در 45 درصد این مناطق آغاز شد.

حسینی با اشاره به بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده در سیل سال گذشته نیز بیان داشت: تمام تلاش ما این است تا پایان بهار امسال تمامی واحدهای مسکونی خسارت دیده را بازسازی کنیم و تحویل مردم دهیم.

به گفته وی تا کنون در بخش جبران خسارت به روستاها و واحدهای مسکونی استان در سیل فروردین سال قبل، بیش از 907 میلیارد تومان در قالب تسهیلات، کمک‌های بلاعوض و اعتبارات حوادثی به استان اختصاص یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *