بازسازی واحدهای خسارت دیده از سیل در شهرستان ریگان آغاز می شود

به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، علی اکبر سلطانی نژاد امروز در سفر به شهرستان ریگان و بازدید از مناطق سیل‌زده گفت: سیل چند روز گذشته در شهرستان ریگان هزاران واحد مسکونی را دچار خسارت کرد که با تامین اعتبار این واحد‌های مسکونی کار آن‌ها در این شهرستان آغاز می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان بیان کرد: برای واحد‌های مسکونی ساخته شده که دچار خسارت شده‌اند وام بلاعوض برای بازسازی به سرپرستان واریز شده است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به شیوع کرونا با رعایت محدودیت‌ها و با مشارکت مردم کار ساخت واحد‌های مسکونی آسیب‌دیده از سیل در ریگان آغاز می‌شود، ادامه داد: کارشناسان بنیاد مسکن تمامی واحد‌های خسارت‌دیده از سیل را کارشناسی و برآورد خسارت کرده‌اند.

سلطانی نژاد همچنین با اشاره به اینکه در شهرستان ریگان در گذشته واحد‌هایی ساخته شده که روستا‌های این شهرستان را مقاوم کرده است، بیان داشت: مابقی واحد‌های غیر استاندارد در ریگان مقاوم‌سازی خواهد شد.

ضرورت مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در روستاهای ریگان

حجت‌الاسلام علی رنجبرماهانی امام جمعه ریگان نیز با اشاره به اینکه سیلاب خسارت‌های زیادی به زیر ساخت‌های شهرستان در روستا‌ها وارد کرده خواستار مقاوم‌سازی واحد‌های مسکونی در این مناطق شد.

 وی تصریح کرد: با توجه به وجود سیل‌بند‌ها در شهرستان، همه‌ساله در منطقه ده‌رضا حادثه سیل داریم.

رنجبرماهانی عنوان کرد: سیلاب اخیر جاده دسترسی به این مناطق را که تازه ساخته شده بود را تخریب کرد و مردم این مناطق را با مشکلاتی مواجه کرده است.

امام جمعه ریگان از استاندار کرمان خواستار توجه ویژه به این شهرستان شد و ابراز داشت: توجه مسئولان به سایر نقاط است و ریگان مورد فراموشی سپرده شده است چراکه سیل همزمان در شرق و جنوب استان رخ داد، اما شرق استان مورد بی‌مهری مسئولان استانی قرار گرفت.

وی خواستار امکانات و اعتبارات به مناطق سیل‌زده شهرستان از جمله روستا‌های منطقه ده‌رضا شهرستان ریگان شد.

گفتنی است، سیلاب اخیر در ریگان ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت در بخش‌های مختلف کشاورزی و عمرانی برجای گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *