هشدار سیل برای کشاورزان قمی

محسن اوروجی روز دوشنبه در گفتگو با ایرنا گفت: بر اساس اعلام هواشناسی از روز سه شنبه تا شنبه آینده شاهد رگبار باران و گاهی رعد و برق همراه با وزش باد شدید در قم خواهیم بود، از این رو کشاورزان باید ضمن حفاظت از باغات و مزارع، از استحکام سازه ها و پوشش پلاستیکی گلخانه ها اطمینان حاصل کنند.
وی بر ضرورت لایروبی کانال‌ها و زهکش‌های مزارع و باغات تأکید کرد و گفت: چرای دام در حاشیه رودخانه‌های فصلی و حاشیه دره‌ها نیز نباید انجام شده و ورود آب باران به استخرهای پرورش ماهی و میگو باید کنترل شود.
مدیرکل مدیریت بحران استان قم با اشاره به کاهش دمای هوا، تمهیدات لازم جهت مقابله و جلوگیری از خسارت سرمازدگی در مزارع و باغات را مورد توجه قرار داد و گفت: خودداری از انجام عملیات هرس درختان، ایجاد پوشش روی نهال‌های جوان و انجام تغذیه کمکی در کندوهای زنبور از توصیه‌های دیگر سازمان هواشناسی است.
وی در پایان با اشاره به احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، بارش برف و تگرگ و لغزندگی جاده‌های مواصلاتی کوهستانی، تصریح کرد: از همه شهروندان تقاضا می کنیم با توجه به ضرورت ماندن در خانه در این ایام از سفرهای غیرضروری به شدت اجتناب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *