بارش های بهاری در راه اصفهان/ستاد سیل در حالت آماده باش

منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طبق پیش بینی های هواشناسی، از روز سه شنبه با استقرار جبهه هوای ناپایدار در استان اصفهان بارش هایی به صورت رگبار متناوب بهاری گاهی با رعدوبرق، وزش باد و احتمال تگرگ در مناطق مستعد شرایط بارش های محلی خواهد بود.

وی افزود: بارش هایی در مناطق شمال و شرق و غرب استان اصفهان پیش بینی شده است که تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به آبگیری در معابر و وقوع صاعقه که باعث اختلال تردد در جاده ها می شود، تصریح کرد: با استفاده از تجارب سیلاب بهار هسال گذشته تمهیدات لازم در سطح استان اندیشیده شده است,جلساتی به صورت ویدئوکنفرانس با مدیریت بحران در ۲۴ شهرستان استان اصفهان برگزار شد و دستگاه های امدادی فعال شده است.

شیشه فروش با بیان اینکه ستاد سیل در شهرداری های استان اصفهان در حالت آماده باش قرار دارد، ابراز داشت: وضعیت لایروبی در مسیل رودها و پل ها مورد ارزیابی واقع شده است. سیل بندهای اطراف جاده ها تقویت  شد، دهیاری ها هم در سطح روستاها نسبت به استحکام سیل بندها اقدامات لازم را انجام داده اند.

وی بیان داشت: شهرداری ها موظف شدند طرح هدایت آبهای سطحی را اجرایی کنند؛ سازمان جهاد کشاورزی با همراهی کشاورزان با توجه به کاهش دما درخصوص سرمازدگی محصولات کشاورزی برای جلوگیری از خسارت های احتمالی اقدام کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه سازمان هواشناسی به صورت آنلاین وضعیت زرد، نارنجی و قرمز اطلاع رسانی را به تمام شهرها و دستگاه های امدادی و اجرایی ابلاغ خواهد کرد، گفت: ۷۰ تیم گشت و بازرسی شرکت آب منطقه ای نظارت بر مسیل رودخانه ها را برعهده دارند و با متصرفان و متخلفان حریم و بستر رودخانه برخورد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.