سیل، محدودیتی در انتقال گاز ایجاد نکرد/پایان تعمیرات تا مهرماه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، سعید توکلی درباره اقدام‌های شرکت انتقال گاز ایران پس از وقوع سیل اخیر در چند استان گفت: شرکت انتقال گاز ایران با توجه به تجربه‌ای که از سیل اوایل پارسال به دست آورده بود، همه اقدام‌های فنی لازم را برای وقوع سیل اخیر انجام داده بود و در جریان این سیل به مشکل خاصی برخورد نکردیم.

وی ادامه داد: وقوع سیل ابتدای امسال به‌ویژه در منطقه عسلویه، بسیاری از تجهیزات و تاسیسات را تحت تأثیر قرار داد، اما خطوط لوله و ابنیه فنی آسیب ندید، البته طبیعی است پس از وقوع هر سیل مقداری آب‌شستگی در جریان خطوط لوله به‌وجود آید که این، تعمیرات و نگهداری‌ها پس از آن انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران تأکید کرد که با وجود این شرایط، هیچ‌گونه محدودیتی در انتقال گاز پیش نیامد.

توکلی همچنین با اشاره به برنامه‌های شرکت انتقال گاز ایران برای خدمات‌رسانی هرچه بهتر به‌ویژه در ماه‌های سرد سال، اظهار داشت: ما همواره پیش از آغاز سال نو اقدام‌های تعمیری لازم را آغاز می‌کنیم.

وی افزود: این کار در پایان سال ۹۸ هم آغاز شد، اما این تعمیرات در خطوط لوله و ایستگاه‌های انتقال گاز بیشتر از گذشته است، به همین دلیل به برنامه‌ای هماهنگ با شرکت ملی گاز ایران و دیسپچینگ ملی نیاز بود که این برنامه تدوین شد و تا پایان مهرماه همه تعمیرات به پایان می‌رسد تا آمادگی لازم برای زمستان وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.