احتمال جاری شدن سیل و آب گرفتی معابر در آستارا

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، فردین فرتوت‌نیا ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری اظهار کرد: توده بارش‌زا از سمت سیبری ظهر روز دوشنبه وارد شهرستان آستارا می‌شود که دراین‌موقع از سال، این سیستم به لحاظ بارش و کاهش دما می‌تواند مخرب باشد.

وی  با بیان اینکه به دنبال ورود توده بارش‌زا به این شهرستان در مناطق کوهستانی بخش مرکزی ازجمله حیران، سیج و گیلده بارش برف خواهیم داشت، گفت: طبق پیش‌بینی‌های صورت‌‌گرفته سامانه بارش‌زا ظهر روز پنج‌شنبه از سطح شهرستان خارج می‌شود.

رئیس اداره هواشناسی شهرستان آستارا با اشاره به اینکه از ۱۶ روز گذشته، ۱۲ روز آن با بارندگی همراه بوده که میزان بارش ثبت‌شده در ایستگاه هواشناسی شهرستان آستارا طی این مدت، ۱۲۶ میلی متر است، افزود: با توجه به پر بودن ذخایر آبی، احتمال جاری شدن سیل، آب‌گرفتی معابر و بالا آمدن آب رودخانه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار شهرستان آستارا نیز در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری اظهار کرد: دهیاری‌ها و بخشداری‌ها خسارت‌های ناشی از حوادث غیرمترقبه را با محوریت بنیاد مسکن جمع‌بندی‌کرده و در موعد مقرر به فرمانداری اعلام کنند.

کامبیز لقمانی‌مقدم شرایط آب‌و‌هوایی روزهای آینده را بحرانی توصیف کرد و متذکر شد: از دستگاه‌های عضو ستاد مدیری بحران از جمله شهرداری‌ها، هواشناسی، راه‌داری و هلال‌احمر انتظار داریم اواسط هفته جاری در آماده‌باش کامل بوده و مدام با دبیرخانه ستاد مدیریت بحران در تماس باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.