سرمازدگی و خشکسالی به ۱۰ هزار هکتار اراضی گندم استان بوشهر خسارت وارد کرد

محمدتقی منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به آغاز برداشت گندم در اراضی کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت:  45 درصد از ۱۰۰ هزار هکتار اراضی گندم این استان  آماده برداشت و ۵۵ درصد دیگر در مرحله شکل گیری دانه‌ها برای برداشت است.

وی از  خسارت به اراضی گندم استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: از ۱۰۰ هزار هکتار اراضی گندم استان۱۰ هزار هکتار از مزارع به سبب خشکسالی و سرمازدگی دچار خسارت شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با تاکید بر توجه به بیمه محصولات کشاورزی خاطر نشان کرد:  از ۱۰۰ هزار هکتار اراضی گندم استان بوشهر کمتر از ۴ هزار هکتار  تحت پوشش بیمه قرار دارد که لازم است فرهنگ بیمه محصولات مورد توجه کشاورزان قرار بگیرد تا زمان بروز خسارت، غرامت به آنها پرداخت شود.

منوچهری  پیش بینی برداشت گندم در اراضی  استان را ۱۱۰ هزار تن دانست و با اشاره به اعزام کمباین به اراضی تصریح کرد: اکنون ۸۹ کمباین برای برداشت گندم وارد استان شده است که تا ۶۰۸ دستگاه کمباین افزایش می‌یابد.

وی با تاکید بر توجه کمباین‌ها به پروتکل بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا گفت: برای ورود کمباین‌ها با پلیس راهور هماهنگی لازم انجام شده ولی توجه به پروتکل بهداشتی کمباین‌داران مورد تاکید قرار دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از افزایش قیمت خرید گندم از کشاورزان خبر داد و تصریح کرد: سال گذشته قیمت خرید هرکیلوگرم گندم تحویلی از کشاورزان ۱۷۰۰ تومان بود که امسال در جلسه شورای اقتصاد این قیمت به ۲۵۰۰ تومان افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *