عملیات ساخت 200 واحد مسکونی در مناطق سیل زده رودبارجنوب آغاز شد

به گزارش خبرنگار مهر، سید مصطفی آیت‌اللهی موسوی صبح شنبه در جمع خبرنگاران در تشریح اقدامات این ستاد در ارتباط با وقوع سیلاب در استان جنوب بیان داشت: پس از وقوع سیلاب در مناطق جنوبی استان ستاد مدیریت بحران بلافاصله تشکیل شد و پس از برآورد خسارات وارده به زیر ساخت‌هایی راه‌های این مناطق تعمیر و ترمیم راه‌ها، پل‌ها و لوله‌گذاری در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: مشکلات به وجود آمده در اثر سیلاب در زمینه زیرساخت‌های آب و برق ۱۶۸ روستا را طی دو روز مرتفع کردیم ضمن اینکه از سوی منابع طبیعی کار تکمیل سیل بندهای بالا دست منطقه زهکلوت باید در کوتاه‌ترین زمان و با فوریت انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: عملیات اجرایی سد بالادست رودبار جنوب که در طراحی قرار گرفته نیز به زودی آغاز خواهد شد.

موسوی اظهار داشت: عملیات ساخت ۲۰۰ واحد مسکونی در مناطق سیل زده رودبار جنوب آغاز شده ضمن اینکه ۳۰۰ واحد مسکونی در اثر سیلاب نیاز به تعمیرات دارند که در این راستا اکیپ‌هایی برای کمک به مردم در منطقه حضور دارند همچنین کمک‌های بلاعوض و تسهیلات قرض‌الحسنه نیز در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: پس از وقوع سیل تمامی دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان همچنین سپاه، بسیج، و هلال احمر برای رفع نگرانی و امداد رسانی به مردم این منطقه همدل و همراه بودند ضمن اینکه دستگاه‌های حاضر تا پایان کار امدادرسانی در منطقه می‌مانند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: در پی وقوع سیلاب در مناطق جنوب استان کرمان از استان‌های یزد و هرمزگان تعدادی ماشین‌آلات سنگین به این مناطق اعزام شد که جای تشکر دارد لذا مجموع عملکرد همه ما در راستای مرتفع کردن مشکلات مردم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *