4800 خانواده مددجوی کمیته امداد از سیل کرمان آسیب دیدند

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدجواد فدائی عصر امروز در ستاد مدیریت بحران با محوریت سیل اخیر اظهار داشت: یکشنبه سوم فروردین بارندگی زیادی در مناطق جنوبی استان داشتیم که از پیش‌بینی هواشناسی هم بیشتر بود و میزان بارندگی نیز در کوتاه‌مدت زیاد بود و موجب شد سیلاب قابل توجهی در جنوب به وقوع بپیوندد.

استاندار کرمان با بیان اینکه نیروهای هلال‌احمر، سپاه و ارتش در منطقه فعالیت کردند، افزود: در ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور هم گفتم که این سیل‌ها همیشه بوده و مشکل به‌دلیل عدم تکمیل سیل‌بند خرم است که سال‌های قبل دشت جیرفت و عنبرآباد حفظ شده است و باید تا جازموریان ادامه می‌یافت که درخواست داریم این امر انجام شود.

فدائی با بیان اینکه ما در شرایط خاص هستیم نباید توقعات را بالا برد که نتوان کاری هم کرد، ادامه داد: توزیع چادر را هلال‌احمر باید طبق ضوابط انجام دهد.

استاندار کرمان با قدردانی از تلاش همه برای کمک به مناطق سیل‌زده و تأکید بر تعامل و هماهنگی بیشتر تصریح کرد: قرارگاه خاتم در قالب قراردادی لایروبی مسیل‌ها و زیر پل‌ها و سیل‌بندهای کوچک را انجام دهد و این با مدیریت حوزه عمرانی و هماهنگی آب منطقه‌ای باشد که مورد تایید فنی و مهندسی قرار گیرد و ضوابط و قوانین دقیق رعایت شود.

فدائی عنوان کرد: بنیاد مسکن و سپاه برنامه‌ریزی کنند برای تعمیر و احداث مسکن همکاری مشترکی باشد که ارزان‌تر و سریع‌تر پیش رود به‌ویژه در حمل مصالح این کار صورت گیرد.

4800 خانواده مددجوی کمیته امداد از سیل آسیب دیدند

یحیی صادقی مدیرکل کمیته امداد استان کرمان عنوان داشت: 4 هزار و 800 خانواده از سیل اخیر در کرمان آسیب دیدند که مددجوی کمیته امداد هستند.

وی ابراز داشت: خیران و حامیان مددجوی کمیته امداد داریم که سعی کردیم آنها را به سمت کمک‌های نقدی هدایت کنیم و چند صد قلم لوازم خانگی از امداد تهران برای استان ارسال شده که باید توزیع کنیم.

صادقی گفت: خساراتی به طرح‌های اشتغال ما رسیده است به‌ویژه در شهرستان کهنوج که همه ارزیابی شده و تلاش می‌کنیم از امداد کشور کمک‌هایی بگیریم که قرار شد یک ماه کمک مازاد به این خانواده‌ها اعطا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.