احداث 22 کیلومتر سیل بند توسط سپاه در شهر سیل زده زهکلوت

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، سردار حسین معروفی اظهار داشت: بعد از جریان سیلاب در جنوب استان در شهرهایی مانند کهنوج، قلعه‌گنج، بخشی از فاریاب و به‌طور ویژه رودبار و شهر زهکلوت با هماهنگی با فرمانده کل سپاه و ابلاغی که صورت گرفت، رده‌های سپاه در استان، نیروی زمینی قرارگاه قدس، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) و هوافضا، دستگاه‌های مهندسی‌شان حرکت و به منطقه اعزام شوند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ابراز داشت: حدود 24 دستگاه ماشین‌آلات مهندسی شامل لودر، بلدوزر، بیل مکانیکی و..  وارد منطقه شده و در حال انجام کار است و از روز اول برای خدمات‌دهی به مردم تا الان توفیق یافتیم نزدیک به 22 کیلومتر سیل‌بند ایجاد و یا ترمیم و تقویت کنیم.

وی ادامه داد: در این مدت دو کیلومتر داک را کامل احداث کردیم که در این زمینه دستگاه‌های سپاه و لشکر 41 ثارالله فعال هستند، دو کیلومتر سیل‌بند در ضلع شرقی شهر زهکلوت احداث و همچنین 18 کیلومتر داک و سیل‌بند ترمیم و تقویت شده است.

معروفی بیان داشت:  ما برای خدمت به مردم با هیچ کس قرارداد یا تفاهم نامه ننوشتیم و از هیچ کس پول نگرفتیم بلکه با ابلاغ فرمانده کل سپاه به‌صورت یک حرکت جهادی از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای خدمت بی‌منت برای ولی‌نعمتان خود یعنی مردم وارد این منطقه وارد شدیم.

وی تصریح کرد: همه اقداماتی که ما انجام می‌دهیم چه در حوزه مهندسی که ادامه خواهد داشت، چه حوزه معیشت و تحویل کالا و چه در حوزه خروج آب لایروبی و ضد عفونی که لشکر 41 ثارالله در منطقه در حال انجام است با دید رسالت‌محوری و تکلیف و اقدام خداپسندانه برای مردم منطقه است.

معروفی گفت: ما در زمان حوادث غیرمترقبه آتش به اختیار هستیم و با هماهنگی مسئولان استان ورود می‌کنیم و اقدامات خود را انجام می‌دهیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خاطرنشان کرد: در اینجا در چارچوب قرارگاه خدمات‌دهی جبهه انقلاب اسلامی کار می‌کنیم که همه سپاه، بسیج، خیران، گروه‌های، جهادی، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه معیشت در این قرارگاه فعالیت می‌کنند و امیدواریم خدواند توفیق دهد بتوانیم این موضوع را ادامه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *