آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور در ۱۵ فروردین۹۹

پیش‌بینی وضعیت آب و هوا و همچنین محدودیت‌های ترافیکی اعمال شده در محور‌های مواصلاتی کشور در ۱۵ فروردین را در این خبر می‌توانید مشاهده کنید.

صراط: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به‌استثنای محور‌های مسدود و ممنوع ذیلاَ ذکر شده، مابقی محور‌های مواصلاتی کشور باز و تردد در آن‌ها به روال عادی در جریان است. طی شبانه روز گذشته، براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۳۱۱ ترددشمار فعال در محور‌های برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۱۱۵ درصد افزایش تردد را نشان می‌دهد.   به گزارش باشگاه خبرنگاران همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۳.۱ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۸ تا ۱۹ و کمترین تردد بین ساعات ۴ تا ۵ صورت پذیرفته که هموطنان عزیز با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسبتری را برای سفر انتخاب کنند.

وضعیت آب و هوا در روز ۱۵ فروردین

سازمان هواشناسی برای روز‌های جمعه و شنبه در شمال شرق وشرق کشور بارش باران گاهی بارعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات جنوب شرق رگبار پراکنده پیش بینی می‌کند، این وضعیت یکشنبه در سواحل شرقی دریای خزر، شمال شرق، ارتفاعات البرز شرقی و مناطقی از مرکز و شرق کشور رخ می‌دهد. طی روز‌های جمعه، شنبه و به ویژه یکشنبه، با توجه به شدت بارش در شمال شرق ریزش تگرگ در برخی از این مناطق دور از انتظار نیست.

دوشنبه نیز در شمال غرب و سواحل غربی و مرکزی دریای خزر بارش باران گاهی بار عد و برق و وزش باد و در مناطقی از غرب و جنوب غرب رگبار پراکنده باران پیش بینی می‌شود. سه شنبه گستره‌ی بارش کل نوار شمالی کشور فرا خواهد گرفت و موجب بارش شدید باران در سواحل دریای خزر، به ویژه سواحل غربی و مرکزی دریا و از اواخر وقت همراه با وزش باد شدید و احتمال ریزش تگرگ در شمال شرق خواهد شد.

آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور در ۱۵ فروردین ۹۹

همچنین در این روز در دامنه‌های زاگرس مرکزی و مناطقی از مرکز و جنوب غرب رگبار پراکنده رخ خواهد داد. شایان ذکر است سه شنبه و چهارشنبه دمای هوا در سواحل شمالی و شمال غرب بین ۸ تا ۱۲ درجه و در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز بین ۶ تا ۸ در جه کاهش می‌یابد.

تردد روان در محور چالوس (ساعت ۹:۰۰)

سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا اظهار کرد: براساس مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، فقط ورود افراد بومی و ساکن هر شهر طبق کارت ملی، پلاک و بیمه نامه خودرو، به آن شهر مجاز است.

او درباره آخرین وضعیت محور‌های شمالی گفت: تردد در محور‌های چالوس، هراز، فیروزکوه، آزادراه تهران – شمال و آزادراه قزوین – رشت (رفت و برگشت) روان است.

سرهنگ رحمانی با بیان اینکه محور فیروزکوه دارای بارش باران و محور‌های چالوس، هراز و آزادراه‌های تهران – شمال و قزوین – رشت فاقد هرگونه مداخلات جوی هستند، گفت: شاهد بارش باران در برخی از محور‌های استان‌های گیلان، مازندران و گلستان هستیم.

او افزود: محور‌های شریانی شهداد – نهبندان، خرم آباد – پلدختر و خلخال – اسالم مسدود هستند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا ادامه داد: دآزادراه چالوس – مرزن آباد و بالعکس از ساعت ۱۹:۰۰ الی ۰۷:۰۰ روز بعد مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین محور قدیم چالوس – مرزن آباد انجام می‌شود.

او تصریح کرد: محور‌های شمشک – دیزین،  اولنگ – شاهرود، سی سخت – پادنا،  وازک – بلده، گنجنامه – تویسرکان،  پونل – خلخال و سروآباد – پاوه دارای انسداد فصلی هستند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور گفت: محور غیرشریانی رودبار – کهنوج است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *