سیل حاصل ماه ها تلاش کشاورزان جنوب کرمان را با خود برد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جیرفت، سیل و تگرگ از مهم‌ترین عوامل خسارت‌زا در محصولات کشاورزی هستند که هر از گاهی در برخی از کشورها از جمله ایران رخ می‌دهد و اغلب خسارات زیادی را روی دوش کشاوزان می‌گذارد.

جنوب کرمان نیز بهار 99 خود را با باران، سیل و تگرگ شروع کرد تا جایی که سیل و تگرک باعث ویرانی و نابودی بسیاری از محصولات کشاورزی مردم این منطقه شد.

رنگ و بوی بهار امسال متفاوت از سال‌های قبل بود تحویل سالمان را با شیوع کرونا آغاز کردیم چند روزی از عید کرونایی ما نگذشته بود که با بارش رحمت الهی در آغازین روزهای بهار بودیم.

بارش باران نوید‌بخش سالی پر از آبادانی برای مردمان سخت‌کوش و صبور ایران ‌زمین به‌ویژه کشاورزان جنوب کرمان بود اما شدت بارش و تگرگ در جنوب کرمان به حدی رسید که حاصل دسترنج بسیاری از کشاوزان این منطقه بر باد رفت.

کشاورزانی که از حق زن و بچه خود زدند تا بتوانند در ماه‌ها و شاید در روزهای آینده نتیجه سختی‌ها و زحمات خود را از به بار نشستن و فروش محصولات خود ببینند بی‌خبر از اینکه یک حادثه ناگوار چند ساعته تمام تلاش یک ساله آنها را بر باد می‌دهد.

سیل و تگرک چند روزه اخیر در جنوب کرمان نیز دل بسیاری از کشاورزان زحمتکش این منطقه را به درد آورد و به یک باره تمامی خانه و محصولات آنها را ویران کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.