روستاها در حال تبدیل به کانون اصلی کرونا

نماینده وزیر بهداشت در امور بیماری کرونا در استان‌های مازندران و گلستان گفت: کانون آلودگی به روستا‌های استان مازندران منتقل شد که باید هر چه سریعتر این زنجیره قطع شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز مازندران، دکتر محمدمهدی ناصحی گفت: از یکشنبه 10 فروردین تا دوشنبه 11 فروردین ماه 160 مورد جدید بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان مازندران بستری شدند.
او با بیان اینکه هم اکنون هزار و 275 بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد در بیمارستان‌های مازندران بستری هستند افزود: خوشبختانه 290 نفر از بیماران بهبود یافته و  از بیمارستان مرخص شدند.
نماینده وزیر بهداشت در امور بیماری کرونا در استان‌های مازندران و گلستان با ابراز نگرانی از شیوع ویروس کرونا در روستا‌های استان خاطر نشان کرد: کانون آلودگی به روستا‌های استان مازندران منتقل شد که باید هر چه سریعتر این زنجیره قطع شود. دکتر ناصحی ادامه داد: در برخی مناطق استان مازندران از جمله تنکابن 55 درصد بیماران در شهر و 45 درصد در روستاها، شهرستان نکا 51 درصد بیماران در روستاها و  49 درصد در شهر، ساری و قائم شهر نیز حدود 75 درصد در شهر و 25 درصد در روستاها، آمل 63 درصد در شهر و 37 درصد در روستاها، میاندرود 80 درصد در روستاها و 20 درصد در شهر و محمودآباد نیز حدود 70 درصد بیمارانشان در روستاها بودند که این آمار نشاندهنده زنگ خطر شیوع کرونا در روستاهای استان می باشد.
او از مسافران و همینطور بومی روستا‌ها خواست از سفر کردن به روستا‌های مازندران خودداری کنند.
ناصحی از همه کسانی که علائم بیماری دارند خواست از خود درمانی و مراجعه بی مورد به داروخانه‌ها و سرگردانی در سطح شهر‌ها بپرهیزند و فقط به مراکز درمانی یا پزشک خانواده خود مراجعه کنند.
نماینده وزیر بهداشت با اشاره به اینکه مردم حتما” موارد بهداشتی و فاصله فیزیکی را رعایت کنند تا این بیماری هر چه زودتر ریشه کن شود تاکید کرد: در صورت رعایت نکردن، زمان این بیماری طولانی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *