تصویب 513 میلیارد تومان کمک بلاعوض و تسهیلات قرض الحسنه برای مناطق زلزله زده قطور

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه محمد مهدی شهریاری در جمع خبرنگاران اشاره به تصویب ۵۱۳ میلیارد تومان در هیات دولت برای مناطق زلزله زده قطور خوی اظهار کرد: هیات دولت با پیشنهاد استان مبنی بر پرداخت کمک‌های ویژه به مناطق زلزله زده قطور خوی موافقت کرد و بر این اساس ۱۵۳ میلیارد تومان کمک بلاعوض، ۳۰ میلیارد کمک‌های عمرانی و ۳۳۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره برای این مناطق تخصیص می‌یابد.

وی گفت: بر اساس مصوبه دولت برای هر خانوار روستایی ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض، ۱۰ میلیون تومان کمک هزینه اسکان موقت و ۵ میلیون تومان کمک هزینه معیشتی پرداخت می‌شود.

استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: برای ۵۰۰ خانوار شهری نیز هر کدام ۱۲ میلیون تومان کمک بلاعوض، ۱۲ میلیون تومان کمک هزینه اسکان موقت و ۵ میلیون تومان کمک هزینه معیشتی طبق مصوبه هیات دولت پرداخت می‌شود.

شهریاری تصریح کرد: برای احداث ۳ هزار و ۷۰۰ جایگاه دامی نیز به ازای هر واحد ۵۰ میلیون کمک بلاعوض و ۱۵ میلیون تومان تسهیلات کم بهره پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه تسهیلات ویژه هیات دولت طبق پیشنهاد و پیگیری استان و در سخت‌ترین شرایط اقتصادی کشور انجام گرفته است، افزود: کمک‌ها و تسهیلات مصوب شده در هیات دولت غیر از خسارت‌های پرداختی بیمه اماکن روستایی است که از محل منابع سوخت انجام گرفته و برای هر خانوار طبق نظریه کارشناسی تا سقف ۳۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود.

استاندار آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی نیز کمک‌های بلاعوض و تسهیلات کم بهره‌ای را به غیر از موارد بیان شده برای افراد تحت پوشش خود در نظر گرفته اند که در حال اجراست.

وی افزود: برای واحدهای تجاری آسیب دیده نیز به ازای هر واحد تا سقف ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۱۵ میلیون تومان تسهیلات کم بهره پرداخت می‌شود.

شهریاری خاطرنشان کرد: زلزله‌زدگان قطور خوی نگران بحث ضمانت های بانکی نیز نباشند چرا که ضمانت‌ها به صورت زنجیره‌ای خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *