سیل 15 میلیارد تومان به عشایر کرمان خسارت زد

مدیرکل امور عشایری شمال استان کرمان گفت : بر اساس برآورد اولیه کارشناسان خسارت ناشی از سیل و سیلاب اخیر به عشایر این استان ۱۵میلیارد تومان می باشد که خسارت یاد شده به مدیرکل دفتر بحران استانداری کرمان، سازمان جهاد کشاورزی استان و سازمان عشایری ایران اعلام شده است.

رضا نیکزادی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا  افزود: اگر چه نزولات آسمانی موجبات خوشحالی مناطق عشایری را فراهم آورده اما  سیل به اطراقگاه ها، دام، مزارع و به خصوص راه های عشایری خسارات هنگفتی  وارد کرده است .

وی در ادامه با بیان این موضوع که  خوشبختانه در مناطق عشایری شمال استان کرمان مواردی از ابتلا به ویروس کرونا تاکنون گزارشی اعلام نگردیده است گفت: دلیل اصلی مبتلا نشدن عشایر به ویروس کرونا را ناشی از هوشیاری و همکاری عشایر  و عمل به توصیه های پزشکی انجام ندادن  قریب به اتفاق مراسمات محلی خود از جمله دیدو بازدیدهای عید نوروز، جشن ها و عزاداری ها بوده است. 

مدیرکل امور عشایری شمال استان کرمان افزود: اطلاع رسانی لازم به طریق مختلف از مجموعه اداره کل امور عشایر و تشکل ها صورت گرفته و دستگاه های مرتبط از جمله مراکز بهداشت و گروه های جهادی در این قضیه نیز پای کار بوده اند و خدمات مطلوبی را به عشایر ارائه نموده اند.

وی در ادامه گفت: از آنجا که تعداد قابل توجهی از عشایر شهرستان های بردسیر، بافت، رابر و سیرجان قشلاق شان در استان هرمزگان و جنوب کرمان می باشد لذا به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا طبق هماهنگی های لازم با اداره کل منابع طبیعی و محیط زیست استان مقرر گردید کوچ بهاره عشایر با تاخیر انجام  شود و از ورود گردشگران در عرصه و سامانه های عرفی عشایر برابر هماهنگی های به عمل آمده در روز طبیعت جلوگیری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *