سیل به 2500 کیلومتر راه سیستان و بلوچستان آسیب وارد کرد

روح الله سرگزی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی بیشترین بارش‌های این مدت با ۸۹.۴ میلی‌متر مربوط به «چانف» نیکشهر، «ساربوگ» قصرقند ۷۸، «درودی نرون» خاش ۷۱.۵، «پیپ» نیکشهر ۶۷، «همت آباد کورین» زاهدان۶۳، «توتان» نیکشهر ۶۲.۵، بنت» نیکشهر ۶۱، «دستگرد» نیکشهر ۶۰ و «میرآباد» زاهدان ۵۸.۵ میلی‌متر گزارش شد.

وی افزود:همچنین در سیلاب این مدت ۶۵ دستگاه پل و ابنیه فنی راه‌های سیستان و بلوچستان دچار خسارت شدند.

معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با سیلاب این مدت بیش‌از ۲ هزار و ۵۰۳ نفر از شهروندان ۷۰ روستای شهرستان‌های دلگان، چابهار، کنارک، ایرانشهر، نیکشهر، سراوان، فنوج، خاش و سرباز  دچار مشکل شدند که خدمات رسانی به آنان توسط نیروهای هلال احمر همچنان ادامه دارد.

وی تخریب ۳۷ واحد مسکونی را از دیگر خسارت سیل در سیستان و بلوچستان ذکر کرد و افزود: ۱۴۰ واحد مسکونی نیز در این مدت دچار آسیب شدند که باید تعمیر و بازسازی شوند.

سرگزی گفت: همچنین در سیلاب اخیر هزار و ۱۳۷ هکتار از اراضی کشاورزی، هزار و ۲۸۲ هکتار از باغات میوه، ۱۴۷ حلقه چاه کشاورزی، ۱۹۳ رشته قنات و ۴۳ کیلومتر کانال انتقال آب سیستان و بلوچستان دچار آسیب جدی شدند.

وی برآورد خسارت در بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان را بیش‌از ۴۰ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: برآورد سایر بخش‌ها توسط کارشناسان در حال انجام است.

به گزارش ایرنا براثر بارندگی‌های سوم و چهار فروردین در سیستان و بلوچستان ۱۱ مسیر ارتباطی در جنوب این استان را بست و راه ارتباطی ۹۱ روستای شهرستان‌های میرجاوه و تفتان  و ۴۰ روستای شهرستان دشتیاری قطع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.