روز طبیعت تردد در مناطق گردشگری خوزستان ممنوع است

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی بعدازظهر یکشنبه در حاشیه ستاد مدیریت بیماری کرونا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آمارهایی که به ما داده می‌شود بیانگر وضعیت پایداری در استان است اما در بیماری‌های عفونی مصری وضعیت پایدار همیشه شکننده است و یک غفلت می‌تواند به طور کامل سیستم را بهم بزند و این پایداری را از بین ببرد به همین دلیل مراقبت و دقت باید تا پایان انجام شود.

وی افزود: مداخلات ما در زمینه پیشگیری از ویروس طبق آمارهای انجام شده تاکنون مؤثر بوده و از شیب اولیه تبعیت نکرده است و هفته‌به‌هفته این شیب پایین‌تر می‌آید و ملایم‌تر می‌شود.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه باید در راستای اجرای طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» تلاش شود، عنوان کرد: ورودی‌های استان خوزستان در طول ۱۰ روز گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ورودی ۸۱ و خروجی ۸۲ درصد کاهش داشته است و این امر نشان دهنده آن است که بسیج، هلال احمر، ارتش، دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداران در ورودی و خروجی استان به خوبی کار کردند.

شریعتی با بیان اینکه ترددهای بین‌شهری ما در استان ۶۰ درصد کاهش داشته است، بیان کرد: این آمار نشان دهنده آن است که ترددهای بین‌شهری به میزان دلخواه ما کاهش نداشته است.

وی با اعلام این خبر که در روزهای آینده ممکن است تدابیر سخت‌گیرانه‌تری را اتخاذ کنیم، تصریح کرد: در شهرهای قرمز تأکید شده است که از امروز کنترل و امکان تردد بین مناطق نیز به حداقل برسد.

استاندار خوزستان به ماندن در خانه تأکید کرد و گفت: از مردم خواهش می‌شود که در خانه‌های خود بمانند اگر چه سخت است اما برای پیشگیری از یک رخداد سخت‌تری این کار را انجام می‌دهیم.

شریعتی عنوان کرد: با کسانی که قانون را رعایت نکنند اعمال قانون خواهد شد و با آنها برخورد خواهد شد.

وی بیان کرد: امسال تفرج و گردشگری در روز طبیعت نخواهیم داشت و به فرمانداران دستور داده شده است که تا ۱۵ فروردین‌ماه منطقه به منطقه در شهرهای استان کنترل جدی صورت بگیرد.

روز طبیعت تردد در مناطق گردشگری خوزستان ممنوع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *