۴۲۸ میلیارد تومان برای بازسازی مناطق سیل زده چهارمحال و بختیاری تامین اعتبار شد

وی با اشاره به بازسازی مناطق سیل زده ۹۸ افزود: ۵۹۹ میلیارد تومان برآورد خسارت شد که در این راستا ۴۲۸ میلیارد تومان تامین اعتبار و مصوب شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در بخش مسکن  کمک خوبی شد، بیان کرد: اقدامات خوبی در راستای بازسازی انجام شد که ۲۷ میلیارد تومان کمک بلاعوض و تسهیلات هم ۷۴ میلیارد تومان بوده است‌. 

زمانپور با اشاره به احداث و تعمیر مسکن‌های خسارت‌ دیده، ادامه داد: ۷۷۶مسکن احداث و هزار و ۹۶۰ مسکن تعمیر شده‌ است. 

وی گفت: در بخش کشاورزی نیز ۵۲ میلیارد تومان بلاعوض و ۴۶ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص داده شده است و تاکنون بیش از ۱۰ میلیارد تومان به ۴ هزار و ۱۰۳ کشاورز، دامدار و شیلات‌دار کمک بلاعوض و در بخش تسهیلات کم بهره ۳۲ میلیارد‌ تومان به ۱۳۱۱ مورد پرداخت شده است‌.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: در بحث زیربنایی جهاد کشاورزی ۲۱ میلیارد تومان تقریبا ۳۳۴ پروژه وجود دارد که از بهار شروع می‌شود‌.

زمانپور با اشاره به خسارت سیل در سایر موارد گفت: در بحث عشایری ۱۵ میلیارد تومان، تعمیرات مدارس ۱۰ میلیارد تومان و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ۱۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از استان و ۲۹ میلیارد تومان اعتبار ملی انجام که برای انجام پروژه، پیمانکار انتخاب شده و تا پایان سال مالی اقدامات انجام می‌شود‌. 

وی با اشاره به سیلاب اسفندماه خاطرنشان کرد: میزان خسارت ۵۸ میلیارد تومان برآورد شد و سرمازدگی چند روز اخیر نیز ۸۰ میلیارد تومان خسارت گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *