وضعیت آب و هوا در نهم فروردین

امروز در استان‌های واقع در شمال‌غرب، غرب و جنوب‌غرب کشور بارش باران و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی در روز شنبه در استان‌های واقع در شمال‌غرب، غرب، جنوب‌غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی و بخش‌هایی از مرکز و جنوب‌شرق کشور بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

روزهای یکشنبه و دوشنبه، تقریبا در غالب مناطق کشور این وضعیت تداوم دارد.

شدت بارش در روز شنبه در استان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، چهار محال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، شمال و شمال‌شرق خوزستان، برخی نقاط فارس، جنوب یزد، نواحی مرکزی کرمان، روز یکشنبه در استان لرستان، نیمه‌شرقی خوزستان، شمال‌غرب چهار محال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، شمال‌ بوشهر، برخی نقاط استان‌های فارس، یزد و خراسان رضوی، نیمه‌غربی کرمان و روز دوشنبه در نیمه‌جنوبی کرمان و برخی نقاط سیستان و بلوچستان است.

روز سه‌شنبه، تمرکز بارش در شمال‌شرق و دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی بوده و اواخر این روز سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

گفتنی است، بارش در این مدت در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی به صورت برف است.

همچنین در روزهای شنبه و یکشنبه خلیج‌فارس و در روز دوشنبه دریای عمان مواج است.

روز چهارشنبه نیز در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال‌‌غرب، غرب و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت آب و هوا در نهم فروردین
وضعیت آب و هوا در نهم فروردین
وضعیت آب و هوا در نهم فروردین
وضعیت آب و هوا در نهم فروردین
وضعیت آب و هوا در نهم فروردین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.