ادامه امداد رسانی به 58 روستای سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان

رسول راشکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در این باره گفت: ۹۴ تیم عملیاتی جمعیت هلال احمر استان به ۱۶۶۸ نفر از تاریخ ۴ لغایت ۸ فروردین ماه خدمات امدادی ارائه کردند.

راشکی افزود: در این مدت ۵۸ روستا در شهرستان‌های دلگان، چابهار، کنارک، ایرانشهر؛ نیکشهر؛ سراوان – فنوج – خاش و سرباز، دچار سیلاب و آبگرفتگی شدند.

وی ادامه داد: ۱۶۶۸ نفر در اثر سیلاب‌ها دچار آسیب شدند که ۶۲۸ نفر از آنان در چادر‌های هلال احمر اسکان اضطراری یافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان عنوان کرد: امدادرسانی به آسیب دیدگان توسط ۵۰۵ نفر روز نجاتگر در قالب ۹۴ تیم عملیاتی به همراه ۵۰ خودروی امداد و نجات صورت گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در خصوص اقلام توزیع شده بیان کرد: ۱۲۵ دستگاه چادر، ۶۹۷ تخته پتو ۳۲۶ تخته موکت، ۸۳۰ کیلو گرم نایلون، ۱۶۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته و ۴۳۷ بسته غذایی یک ماهه، ۱۱۸ قوطی کنسرو، ۱۸۶ کیلو گرم حبوبات و ۱۵۰ کیلو گرم برنج، ۵۱ شعله والور و فانوس و همچنین اقلام دیگر از قبیل چای، قند و شکر و مواد شوینده بین سیل زدگان استان توزیع شده است.

وی گفت: همچنین در این مدت تعداد ۷ خودرو توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر در شهرستان‌های خاش، چابهار و نیکشهر که در سیلاب گرفتار شده بودند رهاسازی و سرنشینان آنها به مکان‌های امن انتقال یافتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *