هشدار وقوع سیل و آبگرفتگی معابر در خوزستان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: پیرو اخطاریه‌های این اداره کل و سازمان مدیریت بحران و اداره کل هواشناسی استان با تقویت سامانه بارشی تا دوشنبه هفته آینده شاهد: رگبار و رعد و برق و بارش شدید، وزش باد متوسط تا شدید گاهی تندباد لحظه ای، ریزش تگرگ در مناطق مستعد و احتمال بارش برف در ارتفاعات، همچنین مواج شدن شمال خلیج فارس همراه با رگبار و رعدوبرق خواهیم بود.

کیامرث حاجی زاده افزود: این بارش‌ها در ارتفاعات شمال و شمال شرق ۷۰ تا ۱۰۰، مناطق شمالی و شرقی ۴۰ تا ۷۰، مناطق مرکزی ۳۰ تا ۶۰، مناطق جنوبی ۱۵ تا ۳۵، مناطق غربی و جنوب شرقی حداکثر ۲۰ تا ۵۰ میلیمتر و در بقیه مناطق با شدت کمتر و بارش برف در ارتفاعات شمالی و شرقی پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: این بارش‌ها موجب سیلاب، لغزندگی جاده‌های کوهستانی، آبگرفتگی معابر شهری، اختلال تردد در جاده‌های مواصلاتی و طغیان و بالا آمدن آب رودخانه‌ها خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان بیان کرد:بر این اساس از فرمانداران و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان‌ها خواسته شده است نسبت به صدور هشدار مجدد و اتخاذ کلیه تمهیدات لازم و اقدامات پیشگیرانه، تداوم آماده‌باش واحد‌های تابعه، برقراری کشیک شبانه روزی و حضور در محل فعالیت و اطلاع رسانی مستمر و ارایه توصیه‌های ایمنی را اتخاذ کنند.

حاجی زاده گفت: همچنین از شهروندان به ویژه روستاییان، کشاورزان، عشایر، بیماران، کودکان، سالمندان، دامداران، مسافرین و ساکنین مناطق در معرض خطر در خواسته شده است نکات ایمنی از جمله عدم انجام سفر‌های غیرضروری و عدم تردد، توقف و اسکان در حاشیه رودخانه ها، مسیلها، سیل بندها، کانال ها، تاسیسات و منابع آبی، مناطق با احتمال سقوط اجسام و درختان و سایر مناطق در معرض خطر وقوع حوادث را رعایت کنند.

وی افزود: رانندگانی که قصد تردد در محور‌های برف گیر و کوهستانی دارند درخواست می‌شود ضمن رانندگی با احتیاط لازم تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *