24 میلیارد تومان اعتبار به کشاورزان سیل زده کوهدشت پرداخت می شود

فرج‌علی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کوهدشت اظهار داشت: تاکنون خساراتی به باغات کشاورزی این شهرستان براثر سرمازدگی گزارش نشده‌است و اگر احیاناً خسارتی وارد شده باشد تا دو هفته آینده میزان آن اعلام می‌شود.

وی افزود: خسارت امسال از طریق صندوق بیمه محصولات کشاورزی پس‌از گزارش به صندوق بیمه، ارزیابی خسارت و تأیید کارشناسان به کشاورزان پرداخت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت با بیان اینکه حدود 6 هزار بهره‌بردار در کوهدشت اعلام کردند که براثر سیل‌های سال 98 باغات، مزارع و دامپروری آنان دچار خسارت شده‌است، عنوان کرد: پس‌از ارزیابی توسط کارشناسان این شهرستان و استان لرستان توسط پژوهشگاه فضایی خسارت  به 4 هزار و 200 نفر از کشاورزان پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: 16 میلیارد تومان اعتبار با کارمزد چهار درصد و هشت میلیارد تومان نیز به‌صورت بلاعوض به کشاورزان سیل‌زده این شهرستان پرداخت خواهد شد.

امیری گفت: پرداخت خسارت به کشاورزان سیل‌زده کوهدشت از طریق هشت بانک عامل  انجام می‌‌شود و آن‌چه که وظیفه جهاد کشاورزی در خصوص برآورد خسارت سیل، ثبت سامانه سجاد و ارسال به مرکز لرستان بوده را انجام داده‌است.

مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت خاطرنشان کرد: خسارت سیل این شهرستان توسط سازمان جهاد کشاورزی تأیید و به‌صورت لیستی به استانداری ارسال شده‌است، پس‌از تأمین اعتبار به بانک‌های عامل معرفی و به خسارت‌دیدگان برای دریافت خسارت اطلاع‌رسانی می‌شود.

امیری با بیان اینکه میزان خسارت سیل‌های سال 98 به مزارع، باغات و دامپروری این شهرستان 240 میلیارد ریال برآورد شده‌است، اظهار داشت: کلیه خسارات تأییدشده توسط پژوهشگاه فضایی کشور با همکاری بانک‌های عامل  پرداخت می‌شود و کشاورزان از مراجعه مکرر به بانک‌ها و اداره جهاد کشاورزی کوهدشت با توجه به شرایط فعلی بیماری کرونا خودداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.