سیل 903 میلیاردتومان به بخش کشاورزی فارس خسارت وارد کرد

جعفر صبوری پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از شیراز، درخصوص خسارت سیل اخیر استان، اظهار داشت: در پی وقوع سیل اخیر در استان فارس، خسارت هایی به  بخش‌های مزارع، باغی، تأسیسات زیربنایی و دامداری استان وارد شد پیش بینی می شود مبلغ ریالی خسارات 903 میلیارد تومان است.

وی با اشاره به وقوع سیل در ۶ شهرستان استان، افزود: سیل در شهرستان‌های جنوبی ازجمله شهرستان‌های لار، لامرد، مهر، خنج، فراشبند و قیروکارزین خسارتی حدود ۴۷۵ میلیارد تومان به بهره‌برداران وارد کرده است.

صبوری ادامه داد: به حدود ۳۳ هزار هکتار زراعت، ۵ هزار هکتار باغ‌های نخیلات و مرکبات و برخی از تأسیسات آب‌وخاک، قنوات، کانال‌های انتقال آب، دام و طیور و زنبورعسل خسارت واردشده.

وی عنوان کرد: متأسفانه براثر جاری شدن سیلاب‌های اخیر ۴۰۰ رأس دام سبک، ۱۱ هزار قطعه طیور (مرغ بومی)، ۲۵ رأس دام سنگین تلف شده و به ۷۳۳ کلنی زنبورعسل نیز از بین رفته است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به خسارت ۴۲۸ میلیارد تومانی سرمازدگی به بیش از ۲۱ هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی ۶ شهرستان شمالی، بیان کرد: ۷ هزار و ۱۵۱ هکتار محصولات زراعی ازجمله (گندم جو و گلزا عدس و نخود) و ۱۴ هزار و ۳۷ هکتار محصولات باغی ازجمله (پسته، انار، بادام، گردو، زردآلو، انگور، هلو و سیب‌درختی) شهرستان‌های اقلید، آباده، سپیدان، نی‌ریز، بختگان و استهبان دچار خسارت سرمازدگی شدند.

به گزارش فارس، باوجود اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت بحران فارس و هواشناسی استان، متأسفانه روز گذشته در این بلایای طبیعی پنج نفر در دو شهرستان مهر و لامرد جان خود را از دست دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *