۷۶میلیارد ریال اعتبار طی سال ۹۸ برای بیابان زدایی در مرکزی صرف شد

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی از صرف ۷۶ میلیارد ریال اعتبار برای بیابان زدایی و ایجاد پوشش گیاهی در اراضی بیابانی این استان طی سال ۹۸ خبر داد.

عبدالحسین محمدی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ۷۶ میلیارد ریال منابع مالی در سال گذشته (۹۸) از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای کاشت، توسعه، مراقبت و نگهداری گونه‌های کشت شده در اراضی بیابانی استان مرکزی اختصاص یافت.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی ادامه داد: در همین راستا انواع گونه‌های مقاوم به خشکی و کم‌آبی از جمله آتریپلکس و قره‌داغ در راستای مقابله با بیابان زایی و گرد و غبار در اراضی بیابانی شهرستان‌های اراک، ساوه، زرندیه و محلات در سال گذشته کاشته شده است.

محمدی اجرای طرح بوته کاری در ۴۵۰ هکتار از اراضی بیابانی استان مرکزی را از برنامه‌های این اداره کل در سال جدید عنوان کرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی اضافه کرد: مطالعات لازم برای کشت گونه‌های مقاوم به خشکی و کم آبی در اراضی بیابانی شهرستان‌های ساوه، کمیجان و محلات انجام شده و با اختصاص اعتبار، بوته‌کاری در این اراضی آغاز می‌شود.

وی عنوان کرد: در حال حاضر طبق برآورد، بیشترین اراضی بیابانی استان مرکزی با ۴۷۰ هزار هکتار وسعت در شهرستان زرندیه و کمترین اراضی بیابانی با ۱۲ هزار هکتار وسعت در شهرستان کمیجان قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *