طغیان رودخانه فصلی در هرمزگان

سرپرست مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: بر اثر بارش باران و طغیان رودخانه جگین راه ارتباطی ۵۴ روستا در بخش گافر و پارامون شهرستان بشاگرد مسدود شده است.

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، عبدالحمید سعدینی اظهار داشت: بر اثر بارش‌های شب گذشته و ظهر امروز رودخانه جگین طغیان کرد و موجب انسداد مسیر ارتباطی ۵۴ روستا در بخش گافر و پارامون شد.

وی افزود: این انسداد مسیر معمولا پس از بارندگی در منطقه گافر و پارامون رخ می‌دهد، در بارش اخیر نیز فقط راه ارتباطی اصلی این ۱۵ روستا با مرکز شهرستان بسته شده و روستا‌ها می‌توانند با یکدیگر در ارتباط باشند.

سرپرست مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: پس از سیلی که در دی ماه به وقوع پیوست با مطالبه استاندار و دستور وزیر راه برای آن منطقه پلی احداث خواهد شد که این مشکلات به کلی مرتفع شود و تا زمانی که مراحل مناقصه و انجام عملیات اجرایی این پروژه صورت گیرد نیز به دنبال تعبیه یک پل فلزی موقت هستیم که کار‌های ساخت این پل تقریبا تمام شده و به زودی نصب خواهد شد.

وی تصریح کرد: در حال روستا‌ها درگیر سیل و خسارت احتمالی به منازل مسکونی نیستند و تنها راه ارتباطی قطع شده است. اما این آمادگی ۱۰۰ درصدی وجود دارد در صورت نیاز به امدادرسانی و خدمات‌دهی به مردم این امر با سرعت انجام پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *