شناسایی ۴۶ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان فارس/ تعداد مبتلایان به ۵۲۵ نفر رسید

شناسایی ۴۶ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان فارس/ تعداد مبتلایان به ۵۲۵ نفر رسید

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۴۶ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، عبدالرسول همتی گفت: با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به ۵۲۵ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته، دو نفر به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند، افزود: با این دو مورد جدید فوتی، تاکنون ۱۶ نفر در استان جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا ویروس از دست دادند.

معاون بهداشت دانشگاه خبرداد: هم اکنون ۴۹ درصد از مبتلایان در بیمارستان بستری هستند و ۳۱ درصد از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می برند و ۱۶۴ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

دکتر همتی یادآور شد: با توجه به اینکه  پس از اعلام آخرین آمار به وزارت بهداشت، نتایج موارد جدیدی در فارس به تایید رسید که با توجه به این موضوع، با مغایرت آماری بین وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شیراز مواجه بوده ایم و با اعلام موارد جدید، مجموع آمار مبتلایان طی۲۴ ساعت گذشته به ۴۶ مورد رسیده است. 

وی از شهروندان خواست ضمن در خانه ماندن، برای ارزیابی وضعیت سلامت خود به صورت الکترونیکی به سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به آدرس https://salamat.gov.ir/ مراجعه کرده و با ورود اطلاعات درخواستی از وضعیت خود آگاه شوند و برای استفاده از این سامانه نیز به همراه داشتن کد ملی، تاریخ تولد و شماره تلفن همراه الزامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *