هشدار هواشناسی خراسان شمالی نسبت به وقوع سیل و سرما

بجنورد- ایرنا- اداره کل هواشناسی خراسان شمالی با پیش‌بینی بارش باران رگباری و نیز برف در استان، نسبت به احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها و احتمال بروز خسارت در بخش‌های مختلف هشدار داده و از کاهش ۱۰ درجه‌ای دما در روزهای آینده خبر داد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس پایش صورت گرفته تا اوایل دوشنبه شب بارش باران و در بعضی ساعات رگبار و رعدوبرق با احتمال تگرگ را در استان برای امروز و فردا خواهیم داشت.
هادی هادی زاده افزود: برای دوشنبه شب تا اوایل صبح چهارشنبه نیز بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش باران و برف پیش بینی می شود.
وی بیشترین حجم بارش را حداکثر ۵۰ تا ۶۰ میلی متر و بیشترین ارتفاع برف را حداکثر یک تا ۲ سانتیمتر و در ارتفاعات حداکثر پنج تا ۱۰ سانتی متر اعلام کرد.
هادی زاده خاطرنشان کرد: این سامانه اغلب نقاط استان را دربرمی گیرد ولی اوج فعالیت سامانه بارشی برای روزهای یکشنبه و دوشنبه است و اوایل صبح چهارشنبه به پایان می رسد.
وی اظهار داشت: ایجاد رواناب، آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده های کوهستانی به همراه کاهش محسوس ۸ تا ۱۰ درجه ای دما در روزهای یکشنبه تا صبح چهارشنبه با احتمال یخبندان و سرمازدگی شبانه نیز دور از انتظار نیست.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی، عدم توقف و اطراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در تردد در جاده های کوهستانی، انجام اقدامات پیشگیرانه جهت مقابله با سرمازدگی باغها را برای جلوگیری از مشکلات و خسارات احتمالی توصیه کرد.
میانگین بارش سالیانه در خراسان شمالی ۲۴۰ میلی متر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *