شکستگی سیل بندها در دشت آزادگان جزیی است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، حمید سیلاویگفت : دبی فعلی رودخانه کرخه در مقطع شهرستان دشت آزادگان ۴۵۰ مترمکعب است و با توجه به اینکه طی سال‌های گذشته عملیات لایروبی و استحکام بخشی دیواره رودخانه انجام نشده، اگر دبی خروجی از سد کرخه به بیش از ۵۰۰ مترمکعب برسد، این شهرستان دچار مشکلاتی خواهد شد.
وی با بیان اینکه تاکنون هیچ زمین کشاورزی در این شهرستان دچار آبگرفتگی نشده است، گفت: برخی از کشاورزان در حریم رودخانه اقدام به کشت کرده بودند.
فرماندار دشت آزادگان طول سیل‌بندهای این شهرستان را ۲۲۰ کیلومتر عنوان کرد و افزود: از این میزان در سیلاب گذشته، ۹۱ کیلومتر دچار آسیب شد که بخش قابل توجهی از آن ترمیم و بازسازی شد و در ۱۷ کیلومتر از این سیل‌بندها دچار مشکل بودیم که تاکنون موفق به بستن و ترمیم ۶ کیلومتر از آن شده‌ایم و مابقی آن یعنی ۱۱ کیلومتر دیگر به دشواری در حال ترمیم است.
سیلاوی با بیان اینکه پیش از این در سه منطقه شامل ابوحمیظه، کوت چم و فیروز آباد سیل بندها دچار شکستگی شده بودند، گفت: با ورود به موقع، مسیر آب بسته شد و از این بابت مشکلی نداریم.
فرماندار دشت آزادگان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها درگیر شکستگی سیل‌بند منطقه تیل هستیم که کاملا جزئی است و جای نگرانی خاصی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *