تاکید بر تشکیل کنسرسیوم استان های مشرف به بیابان لوت

محمدرضا مجیدی، سه شنبه شب ۲۷ اسفند، در نشست با مسئول دبیرخانه دائمی همایش بین‌المللی بیابان لوت، اظهار کرد: پس از برگزاری اولین همایش بین‌المللی در اردیبهشت امسال در دانشگاه بیرجند، دومین همایش در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، وی افزود: یک برنامه ۱۰ ساله طراحی و پنج همایش دو سالانه در نظر گرفته شده تا نتایج مطالعات و پژوهش‌ها و اقدامات انجام شده ارائه شود.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند بیان کرد: پس از تلاش‌های مستمر سه سال گذشته، بیابان لوت به عنوان اولین اثر طبیعی کشورمان ثبت جهانی شد.

مجیدی اظهار کرد: پس از ثبت، مسئولیت همگان برای پاسداشت این اثر رعایت معیار‌ها ضمن بهره بردن از مزایای آن سنگین است و هر سه استان مشرف به بیابان لوت باید از این ثبت جهانی بهره‌مند شوند.

وی افزود: باید پیگیر مصوبات و تفاهمات انجام شده تا زمان برگزاری همایش دوم باشیم که از آن جمله انتشار کتاب نفیس عکس لوت به عنوان یک اقدام ماندگار بوده که در معرفی این اثر جهانی مؤثر است.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند بیان کرد: باید اقدامات به صورت منسجم اجرا شود تا در پایان دهه در سال ۱۴۰۸ به اهداف مورد نظر دست یابیم.

سامان فرزین، مسئول دبیرخانه دائمی همایش بین‌المللی بیابان لوت نیز در این دیدار بر همکاری، هم‌اندیشی و اجرای اقدامات هدفمند و منسجم در این راستا تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *