سیل و کرونا بوم گردی های گلستان را زمینگیر کرد

عباسعلی باقری در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار کرد: امسال سیل و کرونا خسارت سنگینی به واحدهای بوم گردی گلستان وارد کرده است و زمینگیر شدن بسیاری از آن ها دور از انتظار نیست.

وی افزود: در ابتدای سیل با وقوع سیل در مناطق شمالی استان، بر اثر تبلیغات سوء صدا و سیما و نگرانی‌های ایجاد شده فعالیت بسیاری از واحدهای بوم گردی استان تحث تاثیر سیل قرار گرفت و بسیاری از رزروها کنسل شد.

رئیس انجمن حرفه‌ای بوم گردی‌های استان گلستان ادامه داد: با این اتفاق تمام بوم گردی های استان با عدم اشتغال، خسارت و عدم مراجعه کننده و تاخیر در پرداخت وام‌ها دچار مشکلات مالی شدند و چشم امید همه به عید نوروز بود.

وی اضافه کرد: پس از سیل وعده های پرداخت خسارت ناشی از سیل و استمهال وام‌ها انجام نشد و چشم امید همه به پایان سال بود که با شیوع کرونا بحران برای بوم گردی های استان به وجود آمده و بعید است بسیاری از واحدهای بوم گردی به راحتی بتوانند از آن عبور کنند.

باقری با اشاره به اینکه با شیوع کرونا در استان گلستان فعالیت واحدهای بوم گردی استان ممنوع شده است، خاطرنشان کرد: هرچند رئیس کل بانک مرکزی، از تاخیر سه ماهه در پرداخت اقساط خبر داده است اما خبری از بخشودگی نیست و بعید است این تاخیر به بوم گردی ها برای رهایی از مشکلات مالی کمک کند.

وی گفت: با این شرایط دورنمای امیدوار کننده ای جهت مساعدت مالی و حمایت های دولتی از واحدهای بوم گردی دیده نمی‌شود و قطعا شرایط سختی پیش روی سرمایه گذاران در این بخش خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.